Atonen: Tavidil pool tonni kulda

Tavidi nõukogu liikme Meelis Atoneni sõnul on ettevõtte kullavarude maht kasvanud umbes 500 kiloni ning hõbedat on umbes 2 tonni.


„Meil on omaniku kokkulepe, et 440 kilogrammi peab olema minimaalne kullapositsioon. Kulla osakaal on Tavidi portfellis kasvanud, sest peame ise kulda jätkuvalt väga heaks investeeringuks,” märkis Atonen.


Lisaks olemasolevale kullapositsioonile on Tavidil ka nn kauplusevaru. „Kauplemisvaru on keeruline kirjeldada, sest me ostame müüdud kullale kohe asenduse, et mitte kullapositsiooni kaotada. Igatahes oleme endale kehtestanud reegli, et ei müü enam kulda, kui laoseis hakkab langema alla 200 kilo. Ei tahaks jalanõudeta kingsepaks jääda,“ naljatles Atonen.


Tavid on sel aastal müünud üle 2,1 tonni kulda ning ületab ilmselt peagi ka 2008. aastast püsiva rekordi.


Kolmandas kvartalis investeeris 6-8 miljonit eurot investeerimiskulda ka Olympic EG. Äripäeva arvutuste kohaselt võis kasiinofirma investeeringu suuruseks olla umbes 200 kilogrammi.


Olympic ei täpsustanud, kellelt nad kulda ostsid, kuid samas on teada, et särava metalli vahendajaks polnud Tavid.
„Ma ei soovi täpsustada investeerimiskulla hoiustamise tingimusi, kuid sellelaadseid tehinguid on võimalik teha mitmel pool maailmas, nt Šveitsis, Suurbritannias, USAs…” märkis Olympic EG finantsjuht Madis Jääger.


Raivo Sormunen


http://www.ap3.ee/Default.aspx?PublicationId=df361c75-9840-4484-8dd7-7a6d798e5cfb


Tavidist

Tavid pakub investeeringu münte võimalikult madala hinnaga. Meie kliendid on sellest teadlikud ja seetõttu on rohkem kui kunagi varem valmis ostma meie tooteid, jaotamaks riski teiste varaklasside vahel.

Viimased uudised

Partnerid