Lisa hinnateavitus

Buffett: kuld on rumalate lõks.

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 02.05.2011
Kulla hind (XAU-EUR)
2160,13 EUR/oz
  
- 43,17 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
27,93 EUR/oz
  
- 0,85 EUR

Kulla puhul on hämmastav, kuidas inimesed ikka veel usuvad toorainesse, mille hind lööb rekordeid, ütles legendaarne investori Warren Buffett Berkshire Hathaway aktsionäride üldkoosolekul.


Kuna kulla kogus on teada, ei oma ta iseenesest mingit väärtust ning kulla väärtus on määratud vaid sellega, kui palju ollakse valmis selle eest maksma, kirjutas Wall Street Journali blogi Deal Journal.


“Kui te pistate käe oma taskusse ja võtate sealt rahakoti ja vaatate dollarit, on sinna kirjutatud In God We Trust,” ütles Buffett. “See on tõesti valereklaam. Kui minu naine Elizabeth Warren oleks siin, ta ütleks, et seal peaks olema, et “valitsus, mida me usume.” Jumal ei tee dollaritega midagi, kui valitsus käitub valesti.”


Valuutapõhised investeeringud ei ole mõttekad. “Klassikaline näide on kuld. Kui võtta kogu maailma kuld kokku ja teha sellest kuubik, oleks selle külje pikkus 67 jalga ja kaal 170 000 tonni,” ütles Buffett Omaha World-Hearaldi andmetel. “Nüüd võtke redel ja ronige selle otsa ja mõelge, et olete maailma kuningas. Võite kulda hellitada, poleerida. Te võite sellega teha igasugu asju, kuid ta ei tee midagi. Te loodate, et keegi maksab selle eest aasta või viie pärast…, mis midagi ei tee. Te panustate sellele, kui palju inimesed on kahe aasta pärast hirmul.”


Kullakuubiku väärtus on umbes kaheka triljonit dollarit. Kulla ostmist peab Buffett kellegi veelgi rumala otsimiseks. Ta ütles, et kui ostis esmakordselt Berkshire’i aktsiat, maksid need ¾ untsi kulda tükist. Täna maksab Berkshire’i A-aktsia umbes 125 000 dollarit ja unts kulda umbes 1560 dollarit. Arvutage ise, kas kulla ostmine oli mõistlik!


Buffett ei kipu ka investeerima naftasse, kuna raske on prognoosida, mis suunas hinnad liiguvad. „On väga vähe tooraineid, mille hinna liikumise suunda me teame kuue kuu kuni aastases perspektiivis,“ ütles Buffett. „inimestel meeldib ronida asjadesse, mille hinnad tõusevad. Aja jooksul ei ole see olnud tee rikkusele.“


 


http://www.ap3.ee/article/2011/5/2/buffett-kuld-on-rumalate-loks

Lugemissoovitus Teile