Bumerang sihib Euroopa Keskpanka

Euroopa Keskpank ähvardab vajuda riikide võlakriisisohu. Põhjuseks suures koguses kokku ostetud probleemsete riikide võlakirjad.


Väidetavalt on nende võlakirjade väärtuse languse risk sedavõrd suur, et EKB on sunnitud kõigil Keskpanga osanikest EL riigipankadel paluma suurendada põhikapitali, kirjutavad Handelsblatt ja Financial Times Deutschland.


Läinud nädalal ostis EKB riigivõlakirju 2,667 miljardi euro väärtuses. Veel nädal vara oli summa napilt 2 miljardit eurot. Alates mai keskpaigast on EKB Kreeka, Iirimaa, Portugali ja Hispaania võlakirjade ostuks kulutanud 72 miljardit eurot.


EKB põhikapital on praegu 5,8 miljardit ning bilanss on paisunud viimase kolme ja poole kriisiaastaga pea 140 miljardile eurole. Ajalehtede HB ja FTD andmetel kardab EKB võlakirjade väärtuse langust kuni 30 protsenti. 


http://www.ap3.ee/Default.aspx?PublicationId=fefe2b6b-eddf-41c2-b0f2-bc8b50fe4a30


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid