DELFI EKSPERIMENT: Kuidas Soome kullafirma Tallinnas kergeusklikke tüssab

Lugu algas sellest, et Kulta Rahaksi nimeline ettevõte kuulutas pealinlastele postkastidesse saabunud paberilehel, et ostab ilma vahendajata kokku kulda ja hõbedat ning lubab pakkuda parimat hinda.


Kohtumispaigaks oli määratud prestiižne Scandic Palace hotell.


Mõeldud, tehtud. Delfi haaras näppu kuldketi, et uurida, kas tõesti on kullafirma lubadustel katet.


Lasime keti kaaluda ning hinnata ühel tunnustatud kullamüüjal, kes uuris ja puuris ning pakkus 8,05 grammi kaalunud keti hinnaks 186 eurot.


Seadsime seejärel sammud Scandic Palace`i hotelli, kuhu kullamüüja oli oma kliendid tolleks päevaks kutsunud. Kulta Rahaksi esindajad kaalusid ning hindasid, hindasid ja kaalusid ning teatasid, et maksvad… 95 eurot. “No… venitame ka sada välja,” kõlas lõplik pakkumine.


 


Peitsime kuldketi tagasi põuetasku ja tulime tulema, sest no ei olnud see parim hind. Hoopis püüti kergeusklikke, keda ärgitati oma kullanatukest sisuliselt poole hinnaga maha müüma.


Kliente ikka liikus, keskealisi ja vanemaid inimesi. Eks neid leidub kindlasti järgmiselgi korral, kui kullafirma oma teenuseid pakub.


http://majandus.delfi.ee/news/uudised/delfi-eksperiment-kuidas-soome-kullafirma-tallinnas-kergeusklikke-tussab.d?id=63008580


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid