Lisa hinnateavitus

DELFI EKSPERIMENT: Kuidas Soome kullafirma Tallinnas kergeusklikke tüssab

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 09.12.2011
Kulla hind (XAU-EUR)
2167,05 EUR/oz
  
- 2,04 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
27,71 EUR/oz
  
+ 0,21 EUR

Lugu algas sellest, et Kulta Rahaksi nimeline ettevõte kuulutas pealinlastele postkastidesse saabunud paberilehel, et ostab ilma vahendajata kokku kulda ja hõbedat ning lubab pakkuda parimat hinda.


Kohtumispaigaks oli määratud prestiižne Scandic Palace hotell.


Mõeldud, tehtud. Delfi haaras näppu kuldketi, et uurida, kas tõesti on kullafirma lubadustel katet.


Lasime keti kaaluda ning hinnata ühel tunnustatud kullamüüjal, kes uuris ja puuris ning pakkus 8,05 grammi kaalunud keti hinnaks 186 eurot.


Seadsime seejärel sammud Scandic Palace`i hotelli, kuhu kullamüüja oli oma kliendid tolleks päevaks kutsunud. Kulta Rahaksi esindajad kaalusid ning hindasid, hindasid ja kaalusid ning teatasid, et maksvad… 95 eurot. “No… venitame ka sada välja,” kõlas lõplik pakkumine.


 


Peitsime kuldketi tagasi põuetasku ja tulime tulema, sest no ei olnud see parim hind. Hoopis püüti kergeusklikke, keda ärgitati oma kullanatukest sisuliselt poole hinnaga maha müüma.


Kliente ikka liikus, keskealisi ja vanemaid inimesi. Eks neid leidub kindlasti järgmiselgi korral, kui kullafirma oma teenuseid pakub.


http://majandus.delfi.ee/news/uudised/delfi-eksperiment-kuidas-soome-kullafirma-tallinnas-kergeusklikke-tussab.d?id=63008580

Lugemissoovitus Teile