Lisa hinnateavitus

Finantsinspektsioon väljastas Tavidile makseasutuse tegevusloa

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 29.04.2011
Kulla hind (XAU-EUR)
2168,79 EUR/oz
  
+ 13,99 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
25,45 EUR/oz
  
+ 0,34 EUR

Pressiteade

Finantsinspektsioon väljastas makseasutuste ja e-raha asutuste seadusest tulenevalt makseasutuse tegevusloa Tavid AS-ile.

Tavid AS-ile väljastatud makseteenuste osutamise tegevusluba võimaldab Tavid AS-il osutada rahasiirde teenust.

Tavidi juhatuse esimees Kuno Rääk märkis, et Tavidi arengus ollakse tänaseks jõutud uude ajajärku: „Riigipoolne uus järelvalvesüsteem annab meile ettevõttena paremad võimalused areneda üha uutele turgudele ja pakkuda klientidele senisest mitmekülgsemat teenust. Eesti on väga väike ning edukas olemiseks peab kindlasti äri ka geograafiliselt palju laiemalt arendama. Nii oleme me viimastel aastatel ka toiminud. Möödunud aastast käivitunud Bulgaaria kontorid on olnud edukad ning selle aasta algusest toimetav Taani esindus näib samuti väga perspektiivne, avame seal peagi põhikontori. Mõtleme juba ka kaugema tuleviku peale, aga neid plaane on veel vara avalikustada.“

22. jaanuaril 2010 jõustunud makseasutuste ja e-raha asutuste seaduse kohaselt peavad makseteenuseid osutavad ettevõtted taotlema Finantsinspektsioonilt makseasutuse tegevusloa. Tegevusluba tuleb taotleda olenemata sellest, kas makseteenuste osutamine on äriühingu põhi- või kõrvaltegevus. Varasemalt makseasutused finantsjärelevalve alla ei kuulunud. Ilma vastava tegevusloata tohivad äriühingud makseteenuseid osutada kuni 30. aprillini 2011.

Tavid AS on 1991. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev ettevõtte, mis omab lisaks Eestile esindusi veel viies riigis: Rootsis, Soomes, Lätis, Taanis ja Bulgaarias. Lisaks makseteenustele on Tavid AS Eesti suurim valuutavahetaja ning Skandinaavia ja Balti riikide suurim investeerimiskulla müüja.

Lugemissoovitus Teile