Goldman Sachs kärpis maailmamajanduse kasvuprognoosi


Goldman Sachs kärpis selle ja järgmise aasta majanduskasvu prognoosi, ennustades majanduslangust Saksamaal ja Prantsusmaal.


Maailma majandus kasvab sel aastal tõenäoliselt 3,8 algse 3,9 protsendi asemel ning tuleval aastal 3,5 protsenti algse 4,2 asemel, kirjutasid Goldman Sachsi ökonomistid Jan Hatzius ja Dominc Wilson eile avalikustatud raportis, vahendab Bloomberg.


«Euroala jätkuv majanduslik ja rahanduslik allakäik sundis meid maailma SKT prognoosi tunduvalt vähendama. Ootame järgmiste kvartalite jooksul kerget majanduslangust Saksamaal ja Prantsusmaal ning sügavamat langust euro perifeerias,» kirjutasid analüütikud.


Goldman Sachsi hinnangul kasvab euroala majandus tuleval aastal vaid 0,1 protsenti. Varem prognoositi 1,3-protsendilist kasvu. Tänavuseks tõusuks pakutakse 1,6-protsendilist kasvu.


Raporti kohaselt alandab Euroopa Keskpank finantsriski suurenemise tõttu sel kuul rahastamisnõudmisi, kärpides intressi 50 baaspunkti võrra 1 protsendini.


Ökonomistide hinnangul on suurenud majanduslanguse oht ka USAs ning selle tõenäosus on varasema 30 protsendi asemel 40 protsenti.


Ühendriikide majandus suureneb sel aastal 1,7 protsenti ning 1,4 protsenti järgmisel aastal. Varem prognoositi tuleva aasta kasvuks kaks protsenti.


 


Gert D. Hankewitz


http://www.e24.ee/586352/goldman-sachs-karpis-maailmamajanduse-kasvuprognoosi/


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid