Lisa hinnateavitus

Guru tegi viimase analüüsi

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 03.02.2011
Kulla hind (XAU-EUR)
2172,54 EUR/oz
  
- 28,09 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
27,69 EUR/oz
  
- 1,04 EUR

45 aastat investeerimisuudiskirja välja andnud Harry Schultz otsustas teha kirjutamisega lõpparve ja avaldas viimaseks jääva analüüsi, teatas MarketWatch.


87aastane Harry Schultz on üks legendaarsemaid investeerimisalase uudiskirja väljaandjaid, kuna talle meeldib avaldada jämedaid ja radikaalseid seisukohti.


Schultz on ka kaupleja, kes hindab kõrgelt lühiajalisi trende.


Kuigi ta ei ole tabanud ära tippe ja põhjasid, on viimastel aastatel tema soovitustel läinud hästi. Tema International Harry Schultz Letter on tootnud 12kuuga 39,65 protsenti, millega ta oli Hulbert Financial Digesti andmetel, mis uurib uudiskirju, paremuselt kolmandal kohal. Wilshire 5000 aktsiaindeks tootis samal ajal 17,16 protsenti. Kümne aastaga on uudiskiri genereeringud keskmiselt 8,94 protsenti aastatootlust võrreldes indeksi 2,5 protsendiga.


Viimases väljaandes ei ürita ta kõike kokku võtta.


„Rääkides jämedalt, on see jama halvim alates 17nda sajandi finantskriisist,“ kirjutas ta. „Kriisi võrdlus 1930ndatega on naeruväärne. Me oleme sellest palju edasi läinud. Poliitiline tahe tunnistada segadust puudub USAs, kus probleemid on kõige suuremad.“


Ta tegi hiljuti intervjuu president Reagani eelarvedirektori David Stockmaniga. On üllatav, et endine valitsuse tippametnik võib midagi sellist öelda.


„Stockman vastas, et ostke kulda, ube, vett ja kõike, mida Bernanke ei suuda hävitada. Ron Paulil on õigus. Me siseneme üleilmsesse rahandusliku kahjutulle. Kui USA võlakirjade tühjaks müük algab, tuleb Armaggedon.“


Schultz on positiivselt meelestatud kulla suhtes, mille väärtuseks ta peab olenevalt sellest, mille kasvuga seda võrdlusesse panna 1800 kuni 13 200 dollarit. Võrdlusbaasideks on USA rahapakkumisenäidud M1, M2, valitsuse võlakoormus ja eelarvedefitsiit.


„Kuigi ma ei suuda kujutleda kulda maksmas 13 000 dollarit, ütlevad minule need numbrid, et kullamulli väljakuulutamine on veidi varajane. Minu arust on mullis rahapakkumine, valitsuse võlg ja eelarvepuudujääk, mitte kuld.“


Schultzi viimane varade jaotuse soovitus on kah sisult kuldne.


5-10% aktsiaid (mitte-kullakaevandajate omad)
15-20% toorained – kas läbi futuuride, toorainesektori ettevõtete või füüsiliste varade
50% kuld ja kullakavandajate aktsiad (15% kvaliteetaktsiad, 5% noored kaevanduskompaniid, 5% kuld läbi futuuride ja 25-35% füüsiline kuld)
0% valuutad (sulgege kõik pangakontod ja tähtajalised hoiused, müüge rahaturufondid ja võlakirjad ja pensioniplaanid)
1-5% sularaha (hoitud väljaspool panka)
0-5% langeva aktsiaturu kaitset näiteks läbi börsil kaubeldavate alusvara hinnaliikumisele vastassuunas liikuvate fondiosakute (näiteks ProShares UltraShort Dow30)
15-20% valitsuse võlakirjades (ainult 3-6 kuulised võlakirjad ja ostke neid vaid Šveitsi frankides, Austraalia dollarites, Kanada dollarite, Brasiilia reaalides, Singapuri dollarites ja hiina juaanides).


Harry Schultz lõpetab „Kõike head teile kõigile.“


http://www.ap3.ee/article/2011/2/3/guru-tegi-viimase-analuusi

Lugemissoovitus Teile