Lisa hinnateavitus

Hardo Pajula: kullahinna kasv on kasulik neile, kes kullahunnikute otsas istuvad

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 19.07.2011
Kulla hind (XAU-EUR)
2261,93 EUR/oz
  
- 0,36 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
27,92 EUR/oz
  
- 0,37 EUR

 


SEB ökonomist Hardo Pajula sõnas Delfi Majandusele, et viimaste aastatega on kallinenud paljude börsikaupade hinnad ning rääkida võib pigem raha odavnemisest. Pajula lisas, et kullahinna kasv on kasulik neile, kes kullahunnikute otsas istuvad.


“Sarnaselt kullale on viimasel paaril aastal kallinenud ka mitmete teiste börsikaupade hinnad. Vase hind on näiteks 2008. aasta lõpust kerkinud peaaegu kolm ja pool korda, kulla oma “ainult” 70 protsenti. Sellisel juhul oleks põhjust rääkida võib-olla isegi rohkem raha väärtuse langusest kui kulla hinna tõusust,” sõnas Pajula.


 


“Raha väärtuse languse taga on aga muidugi lääne juhtivate keskpankade kriisijärgne rahapoliitika, millega on pangandussüsteemi pumbatud üüratud summad, mis sealt nüüd toormeturgude kaudu tasapisi ülejäänud majandusse liiguvad. Viimaste päevade tõusu taga võib seega olla suuresti ka Bernanke vihje, et Föderaalreserv ei välista rahatrüki kolmandat seeriat,” sõnas SEB ökonomist.


Kuid kas kuld on siiski kindel investeeringute ja rahapaigutusvahend?


“Kindlasti mitte. Juba ainuüksi sellepärast, et sõnapaaris “kindel investeering” sisaldub sisemine vasturääkivus. Kindlaid nähtusi tuleb endiselt otsida sealt rahandusministeeriumi ja kalmistu kandist. Kuid eks kasu ole kõrgest kullahinnast ikka neile, kes juba kullahunniku otsas istuvad,” lisas Pajula.


 


http://majandus.delfi.ee/news/uudised/hardo-pajula-kullahinna-kasv-on-kasulik-neile-kes-kullahunnikute-otsas-istuvad.d?id=49751981

Lugemissoovitus Teile