Hõbe ületas 31 aastat püsinud rekordi.

Kiireneva inflatsiooni eest kaitset otsivad investorid ja odavnev dollar viisid hõbeda hinna täna kõigi aegade kõrgeimale tasemele.


Kohese tellimuse hõbeda hind tõusis Aasia hommikuses kauplemises järsud 5,4%, 49,79 dollarini untsist. Uuringufirma GFMS Ltd andmetel ületati sellega jaanuaris 1980 saavutatud 49,45-dollariline rekord, vahendab Bloomberg.


Singapuris oli täna keskpäeval hind stabiliseerunud 49,25 dollari peal, olles tõusnud üheksandat päeva järjest, mis on pikim järjestikuna tõus pärast 2008. aasta märtsi


Väärismetallide hinnad on rallinud suuresti seetõttu, et riikide keskpankade programm majandusaktiivsuse elavdamiseks hoida baasintressimäärad väga madalal ning suurenenud rahapakkumine käivitavad taas inflatsiooni ja kahjustavad valuutasid, sealhulgas dollarit, milles on toorained peamiselt hinnatud.


“Tõusu juhib spekulatiivne ostmine, investorid sihivad rekordeid veel mõnda aega,” ütles Cinda Futures kaupleja Yang Shandan Bloombergile. “Varsti võib tulla kasumivõtmise hoog peale kartuses, et hind on liiga kõrgele tõusnud.”


http://www.ap3.ee/Default.aspx?PublicationId=9e94a9e9-acf0-4dfc-a918-f703358a7708


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid