Iiri ministri ettepanek: maksustada kogutud erapensionivarad.


 Iirimaa rahandusminister Michael Noonan tuli eile välja meetmetepaketiga Jobs Initiative, mille eesmärk on riiklikult toetada töökohtade loomist ja pakkuda töövõimalusi neile, kes majanduslanguse ajal oma töökoha kaotasid, kirjutab Märten Kress Finantsvaade.ee blogis.


Nimetatud meetmetepakett on üks osa Iirimaa valitsuse suuremast, majandusaktiivsuse taaskäivitamisele suunatud programmist.


Pakett toob välja mitmed ettepanekud vähendada makse ja suurendada valitsuskulutusi toetamaks uute töökohtade loomist.


Nagu tavapäraselt selliste majanduspoliitiliste programmide väljakuulutamisel, on ka eelnimetatud tegevuste elluviimiseks valitsusel vaja näidata finantseerimisallikad.


Rahandusminister Noonan on seekord valinud rahastamisallikaks maksu kehtestamise kogutud erapensionivaradele. Nimelt tegi rahandusminister ettepaneku kehtestada 0,6-protsendine maks, mis arvutatakse pensionivarade mahu pealt.


Maks kehtiks järgmised neli aastat ja suureneks igal aastal. Erapensionide maksustamise põhjendus on suhteliselt lihtne – maksude tõstmine mingis muus valdkonnas oleks Iirimaa majandusele liigseks koormaks.


Ülaltoodu näol on praegu siiski veel tegu ettepanekuga, mis vajab kooskõlastamist ka Euroopa Liidu ja Rahvusvahelise Valuutafondiga, kelle abipaketid on seadnud Iirimaale suhteliselt ahtad võimalused iseseisva majanduspoliitika praktiseerimisel.


http://www.e24.ee/?id=433830


Tavidist

Tavid pakub investeeringu münte võimalikult madala hinnaga. Meie kliendid on sellest teadlikud ja seetõttu on rohkem kui kunagi varem valmis ostma meie tooteid, jaotamaks riski teiste varaklasside vahel.

Viimased uudised

Partnerid