IMF: maailm vajab USA dollarile alternatiivi

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) juhi Dominique Strauss-Kahni sõnul on vaja uut üleilmset valuutat, et vähendada USA dollari domineerimist ning suurendada finantsstabiilsust.


Strauss-Kahn ütles eile Washintonis kõneledes, et IMFi arveldusühikut SDR võiks hakata kasutama rahvusvahelise kaubanduse hinnastamisel. See tagaks suurema kindluse valuutakursside muutlikkuse vastu, kuna SDRi väärtus põhineb nelja valuuta – USA dollari, Suurbritannia naela, euro ja Jaapani jeeni – hindadel, vahendasid välisagentuurid.


Samuti võiks SDR IMFi arvates globaalse finantssüsteemi suurema stabiilsuse nimel võtta üle dollari rolli maailma reservvaluutana. Eile avaldas IMF ka vastavasisulise aruande.


Strauss-Kahni sõnul võiks IMF lisada valuutakorvi, millel põhineb SDRi väärtus, ka Hiina jüaani.


http://www.e24.ee/?id=387025


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid