Lisa hinnateavitus

Itaalia Saksamaale: Titanicult ei pääse ka esimese klassi reisijad

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 15.07.2011
Kulla hind (XAU-EUR)
2203,09 EUR/oz
  
- 21,74 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
26,21 EUR/oz
  
- 0,62 EUR

 


Itaalia rahandusminister Giulio Tremonti nimetas Kreeka kriisi «maailma mööda hiilivaks mutandiks». Ühtlasi jätab Saksa kantsler Angela Merkel talle mulje Titanicu esimese klassi reisijast.


 


Tremonti on pahane, et Merkel ei suuda võtta vastu otsust erainvestorite kaasamise kohta Kreeka abipaketti nr 2.


«Euroopa seisab täna silmitsi oma saatusega. Pääsemine ei tule rahandusest, pääsemine tuleb poliitikutelt. Aga poliitikud ei saa endale enam vigu lubada,» ütles Tremoni Itaalia parlamendi ees esinedes.


«Ja nagu ka Titanicu pardal, et suuda end päästa isegi esimese klassi reisijad.»


Sama järsult väljendas end ka Rahvusvahelise Valuutafondi Euroopa osakonna asedirektor Ajai Chopra, kes ütles, et Euroopa liidrid peavad võlakirjade hoidjate «asja ära otsustama», kuna turgude arvates ei ole nad siiamaani «ammendavat vastust» andnud.


«Mida me vajame – ja mida meil ei ole – on Euroopa lahendus Euroopa probleemile,» ütles Chopra.


«Nüüd on eluliselt tähtis, et Euroopa suudaks hajutada selle ebakindluse, mille ta on tekitanud.»


Euroopa ametnikud on üritanud läbi suruda Prantsusmaa ettepanekut korraldada Brüsselis tippkohtumine ja võtta Kreeka käsile.


Merkel on aga vastu punninud, väites, et tippkohtumise aeg tuleb alles siis, kui uus päästeprogramm on allakirjutamiseks valmis.


Nigeeria pealinnas Abujas ühepäevasel visiidil viibinud Merkel ütles, et ka Saksamaa soovib kiiresti kokkuleppeni jõuda, kuid lahendus peab siiski olema «mõistlik».


IMF näeb aga Kreeka lahenduse edasilükkamises ohtu kogu maailma pankade ja riigivõlakirjade stabiilsusele.


«On ilmne, et Kreeka olukord ja kriisi leviku võimalus raputab turgusid tugevasti,» seiasb IMFi viimases korralises raportis.


Et tõrjuda oma võlakirjade pihta vallandunud rünnakut, kirjutas Itaalia senat kiirkorras alla kasinuseelarvele ja saatis selle alamkotta kinnitamiseks.


Samas näib, et Itaalia kasinuskava ajalooliselt kiire menetlus finantsturgudele erilist muljet ai avaldanud.


10-aastaste Itaalia riigivõlakirjade tootluste vahe Saksa omadega käis teisipäeval ära euroajastu rekordi ehk 350 baaspunkti juures, kuid langes kolmapäeval 280 baaspunkti peale.


Eilse seisuga kõrgus tootluste vahe aga taas üle 300 baaspunkti, purustades valitsuse lootused, et Kreekast puhuvad tormituuled on raugemas.


 


The Financial Times Limited 2011


http://www.e24.ee/499656/itaalia-saksamaale-titanicult-ei-paase-ka-esimese-klassi-reisijad/

Lugemissoovitus Teile