Lisa hinnateavitus

Jim Rogers: kulla hinda ootab ees korrektsioon

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 30.11.2011
Kulla hind (XAU-EUR)
2261,41 EUR/oz
  
- 1,07 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
27,89 EUR/oz
  
- 0,35 EUR

Kulla hinda ootab ees korrektsioon ning see võib investoritele luua hea ostuvõimaluse, ütles Jim Rogers täna CNBC-le.


Kulla hind tõusis see aasta kõigi aegade rekordtasemeni, makstes 1923 dollarit unts kui investorid ostsid väärismetalli, et kindlustada end valitsuste rahatrükkimise ja euroala võlakriisi mõjude vastu.


„Ma oman kulda ning ma ei müü seda,” ütles Rogers ning tõi välja, et kulla hind on praeguseks 11 aastat järjest tõusnud ning langus polekski nii halb. „Mingi hetk peab kulla hinnas korrektsioon toimuma,” ütles ta.


Kui kulla hind peaks langema 1200 dollari lähedale, oleks Rogers väga huvitatud. „Praegustelt hinnatasemetelt ma ei osta, ma jälgin. Sama kehtib hõbeda kohta. Aga kui ma peaks ühte kahest ostma, siis ma ostaks hõbedat, sest see on 40% all oma kõigi aegade kõrgeimast tasemest, kuld on aga 20%.”


Rogers ütles, et näeb USA dollarile tõusu. „Ma oman dollarit ning teisi valuutasid,” ütes ta. „Aasta tagasi olid kõik pessimistlikud dollari suhtes, kaasa arvatud mina. Aga kui kõik on ühte moodi meelestatud, siis on hea aeg suunda muuta.”


Samuti hoiatas Rogers kogu oma raha ühte varaklassi paigutamast ning kritiseeris valitsusi rahatrükkimise ja suutmatuse pärast kärpida enda võlgu. „Valitsused üle kogu maailma jätkavad raha trükkimist. Kui dollar muutub väärtusetuks, pole kulla hinnal piire,” ütles Rogers.


Rainer Saad


http://www.ap3.ee/Default.aspx?PublicationId=279a466d-0329-480a-9e2b-00dd1838e803

Lugemissoovitus Teile