Keskpankade nõudlus tõstab kulla hinda

Arenevate riikide keskpangad näevad kulda kui kaitset globaalse majanduse kõikumise vastu ning see hoiab hinnad stabiilsena, ütles Randgold Resourcesi tegevjuht Mark Bristow.


“Kesk-Aasias kasvab nõudlus kuldehete järele ning keskpangad hakkavad rohkem kulda ostma. Need on arenevate riikide keskpangad, mis ei ole G20 riigid,” ütles Bristow ning lisas, et tähtis faktor kulla hinnale on tarbijanõudlus Hiinas ja Indias.


UBSi väärismetallide strateeg Edel Tully ütles, et kuld jääb kindlaks valikuks investoritele ning hinnad jäävad stabiilseks ka tulevikus.


“Kuld on olnud ohutu vara ja see meeldib investoritele, ” ütles Tully. “Kulla hind ei ole näinud nii suurt langust nagu novembris ja detsembris oli näha.”


Tully hoiatas, et sellist kullapalavikku nagu möödunud aastal näha ei ole.


“Investorid pole kullale veel selga pööranud, kuid nad ei pane ka kõiki panuseid väärismetalli,” ütles ta. 


Rainer Saad


http://www.ap3.ee/Default.aspx?PublicationId=ab27dc31-ecab-44d1-895a-aeed482c66a1


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid