Kuld jõudis järjekordselt ajaloo kalleima tasemeni.

Euroopa võlakirjakriisi ja halvenenud inflatsiooni väljavaadete tõttu lööb särava metalli hind taas uusi rekordeid.


Kullauntsi hind tõusis eile NYMEXil päevasiseselt rekordilise 1458,60 dollarini ning oli täna kell 11 vaid dollari jagu tipptasemest madalamal.


„Investorite käitumise sümptomiteks on jätkuvalt liikumine turvalisuse poole,“ kirjutas oma klientidele saadetud uudiskirjas Barclays Capitali analüütik Shiyang Wang, märkides et nii kulla kui hõbeda tõusutrajektoori aitavad sepistada jätkuvad mured nafta hinnatõusu, geopoliitiliste sündmuste ja Euroopa võlakirjakriisi pärast.


Kuna euro on dollari vastu sel aastal korralikult tugevnenud, pole kulla hind veel siiski eurodes praegu rekordiline. Kui jaanuari alguses maksis kullaunts rekordiliselt 1070 eurot, siis hetkel saab särava metalli untsi kätte 1020 euroga.


Viimase 31. aasta tipptasemel on ka hõbe, mille hind jõudis juba 39,445 dollarini untsist. Erinevalt kullast maksab hõbe ka eurotsooni inimeste jaoks rekordiliselt palju (27,6 eurot untsist).


 http://www.ap3.ee/Default.aspx?PublicationId=0f3a9a18-7d4f-43f6-b203-c162538d57f9


Tavidist

Tavid pakub investeeringu münte võimalikult madala hinnaga. Meie kliendid on sellest teadlikud ja seetõttu on rohkem kui kunagi varem valmis ostma meie tooteid, jaotamaks riski teiste varaklasside vahel.

Viimased uudised

Partnerid