Kuld rallis uue rekordini, hõbe 31 aasta kõrgeimal tasemel.

Inflatisoonimure nii Ühendriikides kui ka mujal maailmas on nädala viimasel kauplemispäeval kergitanud kulla uue hinnarekordini ning hõbeda 31 aasta kõrgeimale tasemele.


Investorite mure maailma majandusarengu ning inflatsiooni pärast on viimastel nädalatel aidanut väärismetallidel jõuda uute hinnarekorditeni. Eelmisel nädalal jõudis kuld 1474 dollarini, mis on kõigi aegade kõrgeim tulemus ning hõbe lõpetas 40,61 dollaril.


„Inflatsiooniprobleemid esinevad suurema tõenäosusega, kui positiivsed uudised USA majanduskasvu kohta ,” teatas Deutsche Banki analüütik täna avaldatud raportis, „see tähendab, et lõpuks peab Föderaalreserv karmistama rahapoliitikat, mis omakorda mõjub positiivselt väärismetalli hindadele.


15.04.11 teatas Ühendriikide tööturuamet, et USA tarbijahinnaindeks on märtsiga tõusnud 0,5 protsenti ning viimase 12 kuuga 2,7 protsenti. Võrdluseks novembris oli 12 kuu inflatsioonimäär 1,1 protsenti.


Samuti on probleeme Hiinas kus märtsis oli 3 aasta kiireim inflatsioonikasv. Raporti kohaselt kerkis inflatsioon eelmises kuus 5,4 protsendini.


Pärastlõunaks on kuld tõusnud 1,11 protsenti 1489 dollarini, mis on ka väärismetalli kõigi aegade hinnarekord


http://www.ap3.ee/article/2011/4/15/kuld-rallis-uue-rekordini-hobe-31-aasta-korgeimal-tasemel


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid