Kulla hind eurodes kõigi aegade kõrgeim

Kulla hind oli täna Londoni Väärismetallituru Assotsiatsiooni (LBMA) hommikuse fikseeringuga 1361,44 EUR/oz, mis on kõigi aegade kõrgeim fikseeritud kulla hind eurodes. Eestis harrastatakse tihti kajastada kulla hinda vaid USA dollaris, ometi on ametlikult fikseeritud hinnad olemas ka euros ning Inglise naelas. Kuna igapäevaelu on eestlastel samuti euros, on ka oma investeeringuid mugavam jälgida nn koduvaluutas ehk euros.

Kulla hind on kümne aasta jooksul tõusnud selgelt kõikide valuutade suhtes. Euros on kümne aasta jooksul aasta keskmine tõus olnud 15,9%, USA dollaris 18,0% ja naelas 18,4%. Austraalia dollari suhtes, mis on tugevaim valuuta, on kulla hind sama aja jooksul aasta keskmisena kasvanud 11,5%. Šveitsi frangis, mida paljud on pidanud turvavaluutaks, on kulla hind kasvanud keskmiselt 13,6% aastas.


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid