Kulla hind eurodes kõigi aegade kõrgeim

Kulla hind oli täna Londoni Väärismetallituru Assotsiatsiooni (LBMA) hommikuse fikseeringuga 1361,44 EUR/oz, mis on kõigi aegade kõrgeim fikseeritud kulla hind eurodes. Eestis harrastatakse tihti kajastada kulla hinda vaid USA dollaris, ometi on ametlikult fikseeritud hinnad olemas ka euros ning Inglise naelas. Kuna igapäevaelu on eestlastel samuti euros, on ka oma investeeringuid mugavam jälgida nn koduvaluutas ehk euros.

Kulla hind on kümne aasta jooksul tõusnud selgelt kõikide valuutade suhtes. Euros on kümne aasta jooksul aasta keskmine tõus olnud 15,9%, USA dollaris 18,0% ja naelas 18,4%. Austraalia dollari suhtes, mis on tugevaim valuuta, on kulla hind sama aja jooksul aasta keskmisena kasvanud 11,5%. Šveitsi frangis, mida paljud on pidanud turvavaluutaks, on kulla hind kasvanud keskmiselt 13,6% aastas.


Tavidist

Tavid pakub investeeringu münte võimalikult madala hinnaga. Meie kliendid on sellest teadlikud ja seetõttu on rohkem kui kunagi varem valmis ostma meie tooteid, jaotamaks riski teiste varaklasside vahel.

Viimased uudised

Partnerid