Kullaunts maksab taas üle 1000 dollari


Esimest korda pärast pooleaastast vaheaega kerkis kulla hind üle tuhande dollari taseme, sest dollari nõrgenemine ning ebakindlus maailma majanduse taastumise suhtes suurendab nõudlust väärismetalli järele.


Varem on kulla hind kerkinud üle tuhande dollari taseme vaid viiel korral (kulla futuurid üheksal) – täna, veebruaris ning kolmel korral 2008. aasta märtsis, mil see kerkis kõigi aegade kõrgeimale tasemele 1030,80 dollarini unts.


Vaatamata enam kui tuhandedollarilisele untsihinnale jääb see rekordist kaugele maha, kui võtame arvesse ka inflatsiooni, kirjutab Reuters. Väärismetallide konsultatsioonifirma GFMS analüütikute hinnangul on inflatsiooni arvesse võttes rekordtase 2079 dollarit unts.


http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=5feb44a7-157c-44c8-beba-4422e22cad89&open=sec


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid