Lisa hinnateavitus

Leedu valitsus võtab üle riigi suuruselt neljanda panga Snorase

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 17.11.2011
Kulla hind (XAU-EUR)
2175,56 EUR/oz
  
+ 9,34 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
25,60 EUR/oz
  
+ 0,30 EUR

Leedu keskpank kõrvaldas täna ametist riigi suuruselt neljanda panga Snorase juhtkonna ja tegi ettepaneku panga aktsiate riigistamiseks.


Rahandusministri Ingrida Simonyte teatel võtabki valitsus panga üle, vahendas “Aktuaalne kaamera”.


Snorase tegevus on kuni esmaspäevani peatatud, nii tekkisid täna pangauste taha nõutute klientide järjekorrad. Leedu keskpanga juhi selgitusel viisid Snorasele moratooriumi kehtestamiseni pangas toimunud inspekteerimine, maksejõuetuse risk ning võimalik kriminaalne tegevus seoses panga varadega.


Finantsinspektsioon teatas, et Eestis tegutsevate välispankade filiaalide järelevalvega tegelevad nende koduriigi järelevalveasutused. Inspektsioon on pöördunud oma Leedu kolleegide poole täpsustava informatsiooni saamiseks tegevuspiirangute ulatuse ja võimalike õiguslike tagajärgede osas ning lubas selle kohta hiljemalt homme lisainfot anda.


Kõikides Euroopa Liidu pankades olevad hoiused koos hoiuste peatamise päevaks kogunenud intressiga on tagatud vastavalt Euroopa Liidu direktiivile. Hoiused on kõnealusel juhul tagatud panga emamaa – Leedu hoiuste tagamise skeemiga. 
 
Eesti pangandusturg on põhiosas jaotatud nelja suurema panga – Swedbanki, SEB Panga, Nordea Bank Finland Eesti filiaali ning Danske Bank Eesti filiaali vahel, kellele kuulub rohkem kui 90 protsenti hoiuste- ja laenuturust.


Eesti pangandussüsteem on finantsinspektsiooni kinnitusel usaldusväärne ja tugev, pangad likviidsed ja kapitali adekvaatsus kõrge.


Karin Koppel


http://uudised.err.ee/index.php?06239154

Lugemissoovitus Teile