Lisa hinnateavitus

Lipstok: me pole kriisi epitsentris, kuid lainetusega saame pihta ikka

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 26.10.2011
Kulla hind (XAU-EUR)
2160,07 EUR/oz
  
- 39,29 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
27,89 EUR/oz
  
- 0,66 EUR

Martin Hanson


Eesti Panga president Andres Lipstok ütles tänasel pangafinantsstabiilsuse pressibriifingul, et aeg on hetkel väga väljakutseterohke ning äärmiselt keeruline on anda infot sellest, mis tegelikult saama hakkab.


“Prognoosinumbreid vaadates olid need kenad juba 2011. aastat vaadates, kuid 2012. ja 2013. aastal on numbrid hoopis teised, käib hoopis teine mäng. Väga keeruline on praegusel hetkel teha pikapidavaid majandus- ja rahandusprognoose. Just prognoose, millele saaks ausalt silma vaadata ka mõne aja pärast,” sõnas Lipstok.


“Võlakriisi mõju on tuntav peamiselt reaalmajanduses. Ka Rootsi keskpanga hinnangul ei ole kohaliku majanduse väljavaated nii roosilised kui varem. Esimene järeldus on see, et kui kriisi mõju lööb reaalmajandusse, siis kallineb rahastus ja laenamine. Kui kallineb rahastus, on kõik tegevused raskendatud ja areng peatub,” sõnas panga president.


“Kui aga kriis lööb meie välispartnerite reaalmajandusse, väheneb nende nõudlus meie kauba vastu ja see lööb juba meid. Kriis ei taba meid otse, kuid kriisi lainetus meid kindlasti tabab. Selleks peab aga olema valmis. Brüsselist tuleb täna õhtul üldpilt Euroopa finantstulevikust ning seejärel teeme meie siin omad otsused,” lisas Lipstok.


“Toonitan aga veelkord lubaduste täitmise tähtsust. Lubadused on hetkel pandud kirja. Otsustega, mis täna tehakse Brüsselis, kindlustatakse, et lubadused ka täidetakse. Tahaksin, et tänaste otsuste taga oleks lubaduste täitmine,” sõnas Lipstok.


http://majandus.delfi.ee/news/uudised/lipstok-me-pole-kriisi-epitsentris-kuid-lainetusega-saame-pihta-ikka.d?id=60522211

Lugemissoovitus Teile