Obama: riigikassas ei pruugi olla raha pensionide maksmiseks

 


USA president Barack Obama hoiatas teisipäeval, et kui tema ja seadusandjad ei suuda laenu ülemmäära osas kokku leppida, tekib maksevõimetus ja esimesed kannatajad on USA pensionärid, kelle pensionid jäävad välja maksmata.


President ja kongressi juhid kohtusid kolmandat korda kolme päeva jooksul Valges Majas, et murda patiseis enne 2. augustit. USA riigikassa ähvardab, et siis lõpeb raha, et maksta kõiki riigi arveid, teatab Reuters.


Obama ütles enne kohtumist telekanalile CBS, et sotsiaalkindlustuse pensioniprogrammi klientidele ei pruugi augusti alguses tšekid välja minna, kui tema ja kongressi juhid ei suuda laenu ülemmäära osas kokku leppida.


 


„Ma ei saa garanteerida, et need tšekid lähevad 3. augustil välja, kui me pole seda küsimust lahendanud,“ ütles Obama. „Selle jaoks ei pruugi varakambris lihtsalt piisavalt raha olla.“


Ohus võivad olla väljamaksed ka veteranidele ja invaliidsustoetused.


Kui 2. augustiks kokku leppida ei suudeta, võib see ära hirmutada investorid ning põhjustada intressimäärade järsu tõusu ja aktsiahindade järsu kukkumise, mis võib paisata USA uude majanduslangusse.


 


Toimetas Lauri Laugen


http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/obama-riigikassas-ei-pruugi-olla-raha-pensionide-maksmiseks.d?id=49470611


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid