Lisa hinnateavitus

Päev börsil: kuld ei usu väga Euroopa tippkohtumisse

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 26.10.2011
Kulla hind (XAU-EUR)
2219,93 EUR/oz
  
- 22,37 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
26,47 EUR/oz
  
- 0,03 EUR

Raivo Sormunen


 


Kulla ja hõbeda viimase paari päeva kiire hinnatõus näitab, et investorid tunnevad üha suuremat muret täna õhtuse Euroopa Liidu tippkohtumise pärast, mis peaks andma vastuse Kreeka võlakirjakriisi lahendamiseks.


Kulla untsi hind on eilse ja täna hommiku jooksul tõusnud 1660 dollarilt 1720 dollari alla ehk 3,5%. Tegemist on viimase kuu kõrgeima hinnatasemega. Ka hõbe on liikunud sama ajavahemiku jooksul märkimisväärselt, tõustes 31,5 dollarilt 33,5 dollarini untsist.


„Viimaste päevade jooksul on kuld leidnud tugeva toetustaseme, ebakindlus Euroopa võlakriisi lahendamise osas on tõstnud investorite huvi kulla vastu,“ märkis Wing Fung Precious Metals maaklerüksuse juht Peter Fung uudisteagentuurile Bloomberg.


Lisaks Euroopale rõhub globaalseid börse täna arvatavasti ka USAs eile avaldatud tarbijausaldusindeks, mis langes viimase kahe ja poole aasta madalaima tasemeni.
Ka online-kaubamaja Amazon.com eile hilisõhtul avaldatud väga nõrgad majandustulemused võivad täna turge mõjutada.


Siiski on täna kõikide pilgud pööratud Brüsselisse, kus kell 1800 õhtul algab juba viimase kahekümne ühe kuu neljateistkümnes kriisikohtumine. Lisaks Kreeka võlakirjade mahakirjutamisele on laual veel pankade rekapitaliseerimine ja euroala päästefond EFRS-i tugevdamine.
Ehkki täna pidi toimima ka EL-i rahandusministrite kohtumine (Ecofin) on see praeguseks tühistatud.


Ettevõtete poole pealt on täna fookuses Nokia, mis peaks täna Londonis toimuva „Nokia World 2011“ raames tulema välja kahe-kolme Microsofti Windows süsteemi peale ehitatud telefoniga.


Kolmanda kvartali tulemusi on täna oodata muuhulgas sellistelt firmadelt nagu: Stockmann, Kesko, UPM-Kymmene, Statoil ja Boeing.


Aasia börsid on täna langenud keskmiselt 0,1-0,3%. Euroopa börsidele on päeva alguseks oodata 0,5% langust.http://www.ap3.ee/Default.aspx?PublicationId=a8f3c52e-5de8-4e84-a772-b56c86d894de

Lugemissoovitus Teile