Pajula: riigi rahandus on püramiidskeem

Riigi rahandus tervikuna on sisuliselt püramiidskeem, ütles SEB ökonomist Hardo Pajula Kuku raadiole.


“Riigi rahandus tervikuna on sisuliselt ju püramiidskeem ning töötab sarnaselt igale püramiidskeemile vaid siis, kui altpoolt juurdetulijaid on rohkem. Euroopa demograafiline situatsioon näitab aga elanikkonna vananemist ja töötegijatest maksumaksjate arvu vähenemist, siit algavadki probleemid,” rääkis Pajula Kuku hommikuprogrammile Ärataja. Pajula hinnangul ei maksa pensioni osas riigi abile loota.


“Riikliku pensionisüsteemi lõpp on lähedal,” kinnitas ta. “Riiklik pensionisüsteem on osa nähtusest nimega heaolu- või hoolekanderiik, mis pärast Teist maailmasõda on Euroopas arenenud ning mille meie viimase paarikümne aasta jooksul üle võtnud oleme. Kogu see asjaajamine tundub olevat oma lõpule üsna lähedal,” lisas SEB ökonomist.


Veidi aitavad Pajula hinnagul riigi pinged vähendada pensionisambad, kus inimesed endale vanaduspäevadeks raha koguvad. “See on kiiduväärne, ent tervikuna sellest palju abi pole,” hindas ta.


Indrek Kald


http://www.ap3.ee/Default.aspx?PublicationId=04490417-ebbf-4e36-a47e-401b01a005f2


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid