Pension pääseb kullaga kasvama?

Sügisel esimesele kooskõlastusringile saadetavad investeerimisfondide seaduse muudatused lubaksid pensionifondidel raha paigutada ka kulda ja taristuprojektidesse.


Muutusega võimaldataks investeerimist pikemaajalistesse investeerimisprojektidesse nagu näiteks infrastruktuuriinvesteeringud, energeetikas tuulepargid või gaasivõrgud; kaalutakse ka seni keelatud investeeringuid väärismetallidesse, kirjutab Postimees.


Rahandusministeeriumi finantsturgude poliitika osakonna juhi Thomas Auväärti sõnul on teistes riikides näiteks taristusse investeeritu pensionivara märkimisväärselt kasvatada. Toorainetesse või nendel põhinevatesse väärtpaberitesse investeerimist ministeeriumi kinnitusel veel kaalutakse. Loe pikemalt edasi Postimehest.


Äripäev kirjutas tänavu jaanuaris, et investeerimiskeeld näiteks kullale tuleneb peamiselt kahest tegurist: Euroopa Liidu direktiividest ja kulla ning teiste väärismetallide kui varaklassi omapära. Auväärti sõnul põhinevad reeglid, millistesse instrumentidesse ja kui palju pensionifondide vara praegu investeerida võib, Euroopa Liidu standarditel.


“Nimelt näevad need standardid ette, et tava- või jaeinvestoritele pakutavate investeerimisfondide vahendeid ei tohi investeerida ebalikviidsetesse varaklassidesse. Kulda ja kinnisvara peetakse üldjuhul ebalikviidseks investeeringuks,” selgitas Auväärt.


Allikas: http://www.ap3.ee/article/2013-06-18/pension_paaseb_kullaga_kasvama


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid