Lisa hinnateavitus

Prognoos: 2011 kevadel euroalal uus võlakriis

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 31.12.2010
Kulla hind (XAU-EUR)
2203,09 EUR/oz
  
- 21,74 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
26,21 EUR/oz
  
- 0,62 EUR

Tõenäosus, et euroala eksisteerib oma praeguse struktuuriga ka kümne aasta pärast, on kõigest 20%, kuna euroala liikmesriigid ei suuda läbi viia vajalikke muutusi majandusliku tasakaalutuse ületamiseks, prognoosib Londoni majandus- ja äriuuringute keskus CEBR.


Kevadeks on euroalal käes uus võlakriis, kui Hispaanial ja Itaalial tuleb refinantseerida enam kui 400 miljardi euro väärtuses võlakirju, ütles CEBRi tegevjuht Douglas McWilliams.


“Euro võib sel hetkel laguneda, kuigi tavaliselt suudavad Euroopa poliitikud kriisile reageerida,” tsiteeris agentuur Bloomberg. “Kui euro ei lagune, võib algav aasta olla see aasta, mil euro oluliselt odavneb USA dollariga pariteedi suunas.”


EL ja IMF kiitsid Kreeka ja Iirimaa jaoks heaks abipaketid, kui nende riikide võlakirjaintressid riigi rahanduse olukorra pärast järsult kerkisid. Eilsel võlakirjaoksjonil tiksusid ülespoole juba ka Itaalia intressimäärad.


“Mina kahtlustan, et euroala lõhub laiali enamike liikmesriikide suutmatus neelata alla mõru pill, mis on pikemas perspektiivis vajalik nende riikide konkurentsivõime tõstmiseks,” ütles McWilliams. “Hindame võimaluse vaid ühele viiest, et euroala ka kümne aasta pärast veel tänasel kujul alles on.”


Oma kommentaari euroala kohta edastas CEBR kümne ennustuse seas aastaks 2011, kus visandatakse muuhulgas majanduskriisi Jaapanis ning keskpankade baasintresside püsimist praegusel rekordmadalal tasemel nii USAs, euroalal kui ka Suurbritannias.


http://www.ap3.ee/Default.aspx?PublicationId=97b1bcea-ac56-4b82-9342-f34f80f3918d

Lugemissoovitus Teile