Lisa hinnateavitus

Roubini: “täiuslik torm” võib ähvardada maailma majandust

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 13.06.2011
Kulla hind (XAU-EUR)
2230,98 EUR/oz
  
- 6,50 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
29,34 EUR/oz
  
- 0,30 EUR

Birjo Must


USA elarvepoliitika hädade, Hiina majanduse aeglustumise, euroala võlgade restruktureerimise ja Jaapani stagnatsiooni „täiuslik torm“ võib koonduda globaalses majanduses rääkis Roubini Global Economics LLC kaasasutaja ja juht Nouriel Roubini.


„On olemas üks kolmele võimalus, et need faktorid üheskoos pidurdavad kasvu alates 2013. aastal,“ ütles Roubini 11. juunil Singapuris antud intervjuus.
Muud võimalikud tulemused on tema hinnangul „kehv, kuid okei“ globaalne kasv või optimistlik stsenaarium, mille järgi majanduskasv paraneb, vahendab Bloomberg.


“Juba on olemas hapruse näitajad,” rääkis ta. ”Kõik löövad purki allapoole liigse avaliku ja erasektori võlgade teed. Purk muutub aina raskemaks ja raskemaks ning võlad aina suurenevad. Kõik need probleemid võivad kulmineeruda hiljemalt 2013. aastaks.”
USA töötus, nafta ja toiduhindade järsk kasv, Aasia intressimäärade kasv ja Jaapani maavärinast põhjustatud kaubanduse häired ähvardavad õõnestada maailmamajandust. Alates mai algusest on ülemaailmsed börsid kaotanud kokku üle 3,3 triljoni dollari ja Roubini sõnul võib rahaturgudel järgmise aasta keskpaigas alustada muretsemist 2013. aastal lähenevate riskide pärast.


Maailmamajanduse kasv võib aeglustuda 2011. aasta teises pooles kui “intensiivse finantseerimise protsess jätkub” ja enesekindlus hakkab kaduma, rääkis Roubini.


Roubini arvamus sarnaneb analüütikutele, kes ennustasid 2007.-2009. aasta finantskriisi, mis vallandus USA hüpoteegi väärtpaberite väärtuse kokkuvarisemisest.


“Me ületame triljoni dollariga eelarve defitsiiti nii käesoleval, järgmisel ja tõenäoliselt ka 2013. aastal,” rääkis Roubini probleemidest USAs.
Euroopas peavad ametnikud restruktureerima Kreeka, Iirimaa ja Portugali võlad ning sellega liiga kaua viivitamine võib lõppeda “veelgi korratuma” protsessiga, sõnas Roubini.


2006. aasta juulis ennustas Roubini katastroofilist finantssektori kokkusulamist, mida keskpankuritel on võimatu ette näha. 2008. aastal aset leidnud Lehman Brothers Holdings Inc. kokkuvarisemine tekitas segaduse, mis viis rängeima finantskriisini alates 1930ndatest.


http://www.ap3.ee/Default.aspx?PublicationId=d23575eb-794a-40fd-b948-6bc54fb70a6a

Lugemissoovitus Teile