Tänasest alustab Tavid Rumeenia leu (RON) vahetamist ning lõpetab vana Türgi liiri noteerimise

Leu on Rumeenia rahvusvaluuta. Üks leu jaguneb peenrahana 100ks bani’ks. Kõik kupüürid on polümeersed (nagu Austraalia dollar) ning sama suurusega, mis Euro kupüürid. Täna maksis Tavidis üks Rumeenia leu 4,9 Eesti krooni. Piiranguid raha riiki sisse- ja väljaviimisel ei ole, kuid summad alates 10 000 Eurost tuleb deklareerida.


Rumeenias toimus rahareform 2005 aasta 1. juulil kui mindi vanalt leu’lt (ROL) üle uuele leu’le (RON). Vanad ja uued Rumeenia leu kupüürid on üksteisele väga sarnased, kuid üks uus leu = 10 000 vana leu’d. Seda tasuks meeles pidada, et vältida pettuse ohvriks langemist. Uue leu suurim kupüür on 500ne.


Rumeenia plaanib Eurole üle minna aastal 2014.Pildid: 500ne uus Runeemia leu


Alates tänasest ei vaheta Tavid enam vana Türgi liiri (TRL), mis asendus 2005 aasta 1. jaanuaril uue Türgi liiriga (TRY). Rahareformi käigus võeti liiri kupüüridelt maha kuus nulli, ehk 1 uus Türgi liir = 1 000 000 vana Türgi liiriga. Uut Türgi liiri on Tavidi vahendusel võimalik saada.


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid