Teine suund – kuld võib 2012. aastal tõusta 2 500 dollarini

Vaatamata sellele et viimasel ajal on analüütikud järgmisse aastasse aina enam kulla hinna kukkumist hakanud prognoosima, on jätkuvalt neid, kes usuvad hoopis tõusu. Bank of America Merrill Lynchi tooraineturgude strateeg Sabine Schelsi hinnangul võib väärismetalli hind järgmisel aastal tõusta koguni 2 500 dollarini, kirjutab finantsuudiste portaal CNBC.


Kuigi täna avaldatud uudisteagentuur Reutersi küsitluse tulemused näitavad, et analüütikud ja investorid prognoosivad järgmisse aastasse pigem kulla hinna langust alla 1 500 dollari, usub Sabine Schels, et investorite huvi kulla vastu on jätkuvalt suur ja seda eriti tingimustes, kus riikidel on kaelas hiiglaslikud võlad ja keskpangad rakendavad üsna lõtva rahapoliitikat. See suurendab omakorda kulla nõudlust inflatsioonikindluse otsijate seas.


Kui 2011. aasta keskmiseks kullauntsi hinnaks prognoositakse 1 573 dollarit, siis Schelsi sõnul võib 2012. aastal rääkida 1 850 dollarini ulatuvast keskmisest.  Kulla nõudlust aitab kasvatada ka arengumaade keskpankade vajadus oma portfelle mitmekesistada.Lisaks kullale usub Schels ka toornafta hinna tõusu, ennustades WTI toornaftale 2012. aastaks 101 dollarilist keskmist barrelihinda, mis on oluline tõus võrreldes 2011. aasta ligi 95-dollarilise keskmisega.


Maarja-Liis Mitri


http://www.ap3.ee/article/2011/12/19/teine-suund-kuld-voib-2012-aastal-tousta-2-500-dollarini


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid