USA ja Euroopa on ohtlikult lähedal uuele masule

Morgan Stanley alandas maailmamajanduse kasvu prognoosi, tuues põhjuseks Euroopa võlakriisi, turgude langenud kindlustunde ja riikide võimaliku rangema fiskaalpoliitika. Pank hoiatas, et arenenud riigid on väga lähedal uuele majandussurutisele.


Selle aastast kasvuprognoosi alandas pank varasemalt 4,2% nüüd 3,9% peale. Järgmise aasta prognoosi alandati 4,5% pealt 3,8%ni, vahendab Bloomberg.


Panga sõnul on maailmamajandust ohustamas võlaga üle koormatud arenenud riigid USAst Euroopani, mis ainuüksi sel kuul on rahaturgudelt minema pühkinud triljoneid dollareid. Samal ajal on kasvumootorite nagu Saksamaa kasv aeglustumas ja see mõjub halvasti kindlustundele.


 “USA ja Euroopa on ohtlikult lähedalt uuele majanduslangusele,” teatasid Morgan Stanley analüütikud. “Hiljutised poliitilised vead, sealhulgas Euroopa aeglane ja mitte piisav vastus võlakriisile ja fraama USA võlalimiidi üle, on survestanud finantsturge ja kaotanud ära äride ja tarbijate kindlustunde.”


Fredy-Edwin Esse


http://www.ap3.ee/Default.aspx?PublicationId=7e73ee49-4b37-476f-98a5-e04c82f4fd31


Tavidist

Tavid pakub investeeringu münte võimalikult madala hinnaga. Meie kliendid on sellest teadlikud ja seetõttu on rohkem kui kunagi varem valmis ostma meie tooteid, jaotamaks riski teiste varaklasside vahel.

Viimased uudised

Partnerid