Lisa hinnateavitus

USA võlg üle 15 triljoni

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 18.11.2011
Kulla hind (XAU-EUR)
2219,96 EUR/oz
  
+ 20,20 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
26,92 EUR/oz
  
+ 0,24 EUR

USA rahvuslik võlg on paisunud üle 15 triljoni dollari kui Kongressis jätkuvad vaidlused kulutuste kärpimise osas.


USA Riigikassa teatel on eilse seisuga võla suurus 15033607255920,32 dollarit, võrreldes teisipäevaga kasvas võlg 24 tunniga 55,8 miljardit. USA valitsuse võlg on alates 2. augustist järjepidevalt tõusnud kui Kongress nõustus tõstma Ameerika võla ülempiiri 14,5 triljonit 15,194 triljonini. Valitsus kulutab 1,40 dollarit iga teenitud dollari kohta.


„Täna on kurikuulus päev USA ajaloos kui meie võlg ületas 15 triljoni piiri,” ütles Esindajate Koja poliitik ja Vabariiklane Paul Ryan eile antud videointervjuus. „Võlakoorem ei kahjusta mitte ainult meie majandust, vaid garanteerib, et meie lastel ja lastelastel saab olema halvem elukvaliteet. President, kes peaks võitlema võla vähendamise eest, on muutnud asju ainult halvemaks. Selle asemel, et kulutusi kärpida, on president toetanud suuremaid kulutusi ja maksukärpeid.”


Vaatamata sellele, et globaalne finantssüsteem on suure surve all Kreeka ja teiste Euroopa riikide pärast, mis ähvardavad muutuda maksejõuetuks oma suure võlakoorma pärast, on suurim oht Ameerika Ühendriikide pärast, sest maailma suurimale laenajale võib hukatuslikuks saada edasine krediidireitingu kärbe ja valuuta ebastabiilsus. See seaks otseselt ohtu USA võimekust vähendada võlga ja defitsiiti.


„Ameerika fiskaalpilt on halvem kui paistab,” ütles Roger Altman, endine USA Riigikassa Sekretär ning praegune Evercore Partneri esimees. „Kongressi Eelarvekomitee arvates jõuab 10 aastaga USA eelarve puudujääk 9,7 triljoni dollarini.”


Möödumine 15 triljoni piirist võib tähendada seda, et president Barack Obama peab taotlema järjekordset võla ülempiiri tõstmist.


Rainer Saad


http://www.ap3.ee/article/2011/11/17/usa-volg-ule-15-triljoni

Lugemissoovitus Teile