Lisa hinnateavitus

Utah’ osariigis tuleb kasutusele kuld.

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 24.03.2011
Kulla hind (XAU-EUR)
2262,14 EUR/oz
  
- 0,15 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
27,91 EUR/oz
  
- 0,38 EUR

 


Salt Lake City kauplused hakkavad varsti ostjailt kuldseid Buffalo ja Eagle münte vastu võtma.      Nimelt läks selle USA osariigi esindajatekojast ja senatist läbi eelnõu muuta kuld ja hõbe seaduslikuks maksevahendiks.


Utah osariik USA keskpanka ei usalda.


 


Välismaal vermitud Napoleone või Krugerrande ei ole lubatud kasutada.


Mujalt pärit külastajad oma taskuid siiski veel kulda täis toppima ei pea.


Seadus, mida kuberner parasjagu üle vaatab, teeb lõpu kullaülekannetele kehtinud osariigisisestele maksudele – siiani koheldi seda kui vara ja mitte raha. Kuid seni, kuni föderaalvalitsus sama teed jalge alla ei võta, on roheline raha siiski eelisseisundis.


Kullastandardi suunas astutud samm Ameerika lääneosas kujutab endast ühtaegu nii noomitust kui väljakutset Föderaalreservile – tuletamaks viimasele meelde, et alates 2007. aastast aetud lodev rahapoliitika on sünnitanud palju rohkem vaenlasi kui sõpru.


«Fed on täielik katastroof,» ütles konservatiivse lobigrupi American Principles Projecti poliitikajuht Jeff Bell, kes antud küsimuses Utah’ seadusandjatele abiks oli ja ise kullastandardi juurde tagasipöördumist pooldab.


«Sellest ajast peale, kui Bernanke Fedi tuli, on ta pidevalt deflatsiooni vastu võidelnud ja toonud intressimäärad nii madalale, et neid pole enam nähagi.»


Mõned konservatiivid usuvad, et see on dollarit devalveerinud.


FED on rahva seas ebapopulaarne ja mitmed osariigid kaaluvad – mõned tõsisemalt, mõned mitte nii tõsiselt – Utah’ga sarnaste seaduste vastuvõtmist.


 


 http://www.e24.ee/?id=407922&com=1

Lugemissoovitus Teile