Lisa hinnateavitus

Venemaa ekspordis langes dollaris arveldamise maht esmakordselt alla 50%

Avaldatud Jaana kategoorias Maailmast või 26.05.2021
Kulla hind (XAU-EUR)
2176,50 EUR/oz
  
+ 10,09 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
25,56 EUR/oz
  
+ 0,28 EUR

26.05.2021

Ameerika Ühendriikide üha suurenev finantssurve Venemaa suunal on pannud Moskva kiirendama dollarist eemaldumise programmi.

Maailmamajanduses asetleidvat kajastav portaal ZeroHedge raporteerib, et kuigi Moskva on juba ligi kümme aastat tegutsenud selle nimel, et vabaneda dollaripõhisest arveldamisest, on pikaajalised plaanid jõudnud reaalsete tulemusteni alles viimastel aastatel.

Esmakordselt ajaloos saavutati 2020. a lõpuks olukord, kus üle poole Venemaa ekspordist sai tasutud muus valuutas kui dollaris.

Vene keskpanga poolt 26. aprillil avaldatud andmete kohaselt leidis dollarist loobumise protsess aset peamiselt Hiina ja Venemaa vahelises kaubanduses, kus kolmveerand varemalt dollaris nomineeritud kaubavahetusest asendati euroga. 2020. aasta neljandas kvartalis tõusis euro osakaal Vene ekspordi finantseerimise kogumahus enam kui 10%, jõudes 36% tasemeni.

Pidevalt kuhjuvad ning karmistuvad Washingtoni poolsed finantssanktsioonid on pannud Venemaa tegutsema tõtakalt selle nimel, et turvata maksimaalselt suur osa oma majandusest dollarisanktsioonide eest, vahetades muuhulgas keskpanga reservivaradest üha suuremas koguses dollareid eurode ja füüsilise kulla vastu.

… jätka artikli lugemist uudisteportaalis Makroskoop

Lugemissoovitus Teile