Lisa hinnateavitus

VIDEO: Kreeka väikelinn on võtnud kasutusele oma valuuta

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 27.04.2012
Kulla hind (XAU-EUR)
2171,04 EUR/oz
  
+ 4,60 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
29,41 EUR/oz
  
+ 0,29 EUR

Kreeka väikelinn Volos on euro kõrval võtnud kasutusele oma alternatiivse maksevahendi TEM. Võlakriisi ja madala ostujõu tingimustes, kus inimestel eurosid napib, on tagasi pöördutud barterkaubanduse teele, vahendas Danske Capitali blogi “Finantsvaade”.
Läbi keskse arvestussüsteemi registreerivad inimesed erinevad tooted ja teenused, mida nad on valmis pakkuma ning koguvad sellega oma kontole TEM-e. Neid TEM-e on võimalik kasutada teiste poolt pakutava soetamiseks. Süsteemiga on praeguseks liitunud üle 800 ettevõtja. Kohaliku linnapea sõnul on tegu tervitatava initsiatiiviga. Kindlasti on tegu lahendusega, mis pigem täiendab euroraha kui asendab selle, arvab linnapea.


Kuigi hetkel kehtib bartersüsteem üpris väikeses kommuunis, siis selle levimisel laiematesse massidesse saab kindlasti olema ka märgatav mõju riigi maksutuludele. On raske uskuda, et keskses arvestussüsteemis TEM-e jagades arvestatakse teenuste hinnale juurde ka käibemaks ja ettevõtjad töötajatele palgaks TEM-e andes tasuvad sotsiaal- ja tulumaksu.


Meediakajastusele baseerudes püütakse sarnaseid süsteeme luua ka juba mitmetes teistes Kreeka regioonides.



http://majandus.delfi.ee/news/uudised/video-kreeka-vaikelinn-on-votnud-kasutusele-oma-valuuta.d?id=64315093

Lugemissoovitus Teile