Võlakriisi laienemine ajab investorid “käega katsutavat” kulda kokku ostma

 Kullahinna kiire tõusu 1141 euroni untsi kohta on põhjustanud eurotsooni ning USA võla- ja valuutakriisi süvenemine ning investorite soov osta kokku “käega katsutavat” kulda, kirjutab Financial Times.


 Zürichis asuva UBS panga kullamüügi osakond sai aasta rekordilise kullatellimuse reedel, mil soovid osta kulda hakkasid tulema juba üle kogu Euroopa.


 “Tegemist on hirmuostudega. Need hirmuostud aga ei katke enne kui on selginenud pilt nii eurotsooni tuleviku, kui USA võlakriisi asjus. See ei lõpe enne kui poliitikud on andnud selged indikatsioonid kuidas kriisidega tegeletakse, eriti mida võetakse ette Kreekaga,” sõnas UBSi väärismetallide strateeg Edel Tully.


 Väga paljud riskialtimad investorid on ostnud ostnud kulda kokku suurtes kogustes, lootes USA poliitikute suutmatusele hoida ära dollari odavnemine.


 


Financial Times


http://majandus.delfi.ee/news/uudised/volakriisi-laienemine-ajab-investorid-kaega-katsutavat-kulda-kokku-ostma.d?id=49753159


 


 


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid