Ameerika osariik tahab dollari kullaga asendada

Lõuna-Carolina vaatab läbi seaduseelnõu, mis asendaks dollari kui ametliku maksevahendi osariigi territooriumil kullaga, kirjutas CBS News.


Muudatuse eestvedaja on vabariiklasest kongresmen Mike Pitts, kes pakub, et paberraha võiks asendada kullast ja hõbedast müntidega.


“Sakslased ei oodanud, et nende majandussüsteem kokku variseks, kuid 1930ndatel läks leiva ostmiseks vaja tervet kärutäit raha,” selgitas Pitts. “Nõukogude Liidus ei mõeldud, et nende süsteem võib kokku kukkuda, kuid see toimus. Sama võib juhtuda ka meil.”


Poliitiku meelest kulutab keskvalitsus praegu raha väga mõtlematult ja trükib seda juurde.


Skeptikute arvates läheb Pittsi ettepanek vastuollu põhiseadusega ja ideed ennast on raske ka ellu viia, kuna väärismetallide hinnad muutuvad pidevalt.


Pitts ise leiab, et kuld ja hõbe on tindiga joonistatud paberist parem, kuid keskvalitsus piirab osariikide õigusi ja veab maad majanduslikku hävingusse.

http://www.ap3.ee/article/2010/02/18/Ameerika_osariik_tahab_dollari_kullaga_asendada


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid