Atonen: kulla hinna rekordite taga on mure paberraha pärast

Kulla hind on viimastel päevadel kerkinud uutele rekordtasemetele, mille taga näeb ASi Tavid nõukogu liige Meelis Atonen muret paberraha pärast.


Atoneni sõnul kerkis kulla hind esmakordselt ajaloos enam kui 820 euroni untsi eest. Samas pole järjekordse rekordtaseme saavutamise põhjus kullas endas.


«Minu hinnangul tunnevad kõik ebakindlust paberraha väärtuse pärast. Kui pikka aega tekitas küsimusi USA dollar, sest raha trükiti valitsuse poolt juurde ja võlg kasvas, siis viimasel ajal on ohumärgid ka euro kohal,» sõnas Atonen.


Tema sõnul on euro jalgealust õõnestanud eeskätt Kreeka võlanäide. Samas polevat Kreeka sugugi halvimas olukorras ning halbu üllatusi võivad pakkuda veel Itaalia, Hispaania ja Iirimaa.


Mõne päeva eest teatas Rahvusvaheline Valuutafond (IMF), et suunab müüki ligi paarsada tonni kulda. Atoneni arvates näitab see samm, et IMF vajab lisaraha.


«Nad on lubanud paljudele riikidele raha ning need abipaketid peavad ju kuskilt raha saama,» selgitas Atonen.


Samas ei suutnud ka IMFi teade kulla hinda allapoole tuua, selle asemel saavutas väärismetalli hind hoopis uue rekordtaseme.


Raigo Neudorf


http://www.e24.ee/?id=227122


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid