Lisa hinnateavitus

Atonen: kulla hinna rekordite taga on mure paberraha pärast

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 19.02.2010
Kulla hind (XAU-EUR)
2144,81 EUR/oz
  
- 3,08 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
26,94 EUR/oz
  
- 0,44 EUR

Kuldmündid Tavid valuutavahetusesKulla hind on viimastel päevadel kerkinud uutele rekordtasemetele, mille taga näeb ASi Tavid nõukogu liige Meelis Atonen muret paberraha pärast.

Atoneni sõnul kerkis kulla hind esmakordselt ajaloos enam kui 820 euroni untsi eest. Samas pole järjekordse rekordtaseme saavutamise põhjus kullas endas.

«Minu hinnangul tunnevad kõik ebakindlust paberraha väärtuse pärast. Kui pikka aega tekitas küsimusi USA dollar, sest raha trükiti valitsuse poolt juurde ja võlg kasvas, siis viimasel ajal on ohumärgid ka euro kohal,» sõnas Atonen.

Tema sõnul on euro jalgealust õõnestanud eeskätt Kreeka võlanäide. Samas polevat Kreeka sugugi halvimas olukorras ning halbu üllatusi võivad pakkuda veel Itaalia, Hispaania ja Iirimaa.

Mõne päeva eest teatas Rahvusvaheline Valuutafond (IMF), et suunab müüki ligi paarsada tonni kulda. Atoneni arvates näitab see samm, et IMF vajab lisaraha.

«Nad on lubanud paljudele riikidele raha ning need abipaketid peavad ju kuskilt raha saama,» selgitas Atonen.

Samas ei suutnud ka IMFi teade kulla hinda allapoole tuua, selle asemel saavutas väärismetalli hind hoopis uue rekordtaseme.

Raigo Neudorf

http://www.e24.ee/?id=227122

Lugemissoovitus Teile