Ekspert: USAd ähvardab Zimbabwega võrreldav inflatsioon

USA majandus jõuab Zimbabwe tasemega võrreldava hüperinflatsiooni perioodi ning Föderaalreserv on sunnitud tõstma protsendimäärasid, rääkis tuntud investeerimisspetsialist Mark Faber.


Möödunud aasta juulis avaldatud viimaste ametlike andmete kohaselt oli Zimbabwe aastainflatsioon 231 miljonit protsenti, meenutab Bloomberg.


“Ma olen 100protsendiliselt veendunud, et USAd ootab hüperinflatsioon,” ütles Faber, kes oma täppiläinud süngete ennustuste tõttu on saanud hüüdnime Dr. Doom. “Probleem riigivõlaga, mis kasvab nii kiiresti, on see, et kui Föderaalreserv peab tõstma intressimäära, on see neile väga vastumeelt, ja nii hakkab inflatsioon kiirenema.”


Föderaalreservi Philadelphia Panga president Charles Plosser ütles eelmisel nädalal, et inflatsioon võib tõusta 2,5 protsendile 2011. aastal. Föderaalresev orienteerub inflatsiooni pikaajalisele väärtusele 1,7-2%.


Paljude Ameerika majandusteadlaste arv võiks mõõdukas inflatsioon – 5-6% – stimuleerida majanduskasvu.


Probleem on selles, et kord inflatsiooni vallandanud, ei pruugi USA võimud olla võimelised seda kontrollima. Kui deflatsiooniga aitab võidelda trükimasin, siis ostuvõime langusega toimetulekuks ei ole võimudel mingit mehhanismi – jääb üksnes loota USA võlausaldajatest riikide finantsvõimude tegevusele.


http://www.uudised.err.ee/index.php?06165985


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid