Hiina avalikustas, et on viimase 6 aastaga suurendanud kullareservi 76%

Hiina avalikustas reedel, et on alates 2003. aastast suurendanud oma riiklikku kullareservi 76% võrra kuni 1054 tonnini.


Hiina soovist oma riiklikku kullareservi kasvatada on juba pikalt räägitud. Nüüdseks on need spekulatsioonid kinnitust leidnud. Viimati teatas Hiina oma kullareservi seisu 2003. aastal, mil see oli 600 tonni. Seega kuue viimase aastaga on Hiina oma kullareservi kasvatanud 454 tonni võrra.


Hiina Kulla Assotsiatsiooni asepeasekretär Hou Huimin ütles, et Hiina peaks rajama oma reservi 5000 tonnile kullale. “Me ei räägi paarisajast või 1000 tonnist. Hiinal peaks oma uue rahvusvahelise staatuse ja finantskriisi tõttu olema rohkem,” ütles Huimin ning lisas, et majanduskriisis muutub USA dollari väärtus kiiresti ja võib juhtuda, et dollar kaotab koha rahvusvahelise reservvaluutana. Kui see juhtub, siis on eelis neil, kes omavad kulda.


Allikad:Tavidist

Tavid pakub investeeringu münte võimalikult madala hinnaga. Meie kliendid on sellest teadlikud ja seetõttu on rohkem kui kunagi varem valmis ostma meie tooteid, jaotamaks riski teiste varaklasside vahel.

Viimased uudised

Partnerid