IMFi kullamüük võib tõsta hinna rekordtasemele

Kulla hind maailmaturul võib tõusta rekordtasemele, kuna Bangladesh ostis Rahvusvaheliselt Valuutafondilt IMFilt kümme tonni kulda.


Aasias asuva Bangladeshi keskpank ostis väärismetalli 403 miljoni dollari eest, teatas IMF eile. Kulla hind on vaid 1,3 protsendi kaugusel rekordtasemest.


“Bangladeshi ost võib muutuda täiendavaks põhjuseks, mis võib viia kulla hinna rekordkõrgusesse,” ütles UBSi analüütik Edel Tully Bloombergile.


Kulla hind tõusis Londonis 0,5 protsenti, 1249,36 dollarile untsist.


IMF teatas eelmise aasta septembris, et plaanib müüa 403,3 tonni kulda, parandamaks oma rahaseisu ja andmaks alla turuhinna laene madala sissetulekuga riikidele. Seni on müüdud 212 tonni kulda. Ostjate seas on India, Sri Lanka ja Mauritius. Tulevaseks müügiks jääb IMFil veel 88,3 tonni kulda.


http://www.ap3.ee/article/2010/9/10/imfi-kullamuuk-voib-tosta-hinna-rekordtasemele


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid