Lisa hinnateavitus

Kõik, mis sädeleb... on siiski kuld

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 02.10.2008
Kulla hind (XAU-EUR)
2169,53 EUR/oz
  
- 33,51 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
27,61 EUR/oz
  
- 1,11 EUR

Vast kõik, kes natukenegi aktsiaturgudel toimuvat jälgivad, võivad öelda, et täie julgusega oma raha sinna panna ei taha. Seetõttu vaadatakse sädeleva tooraine poole.


Kuigi maailmaturgudel eile midagi erakordset ei toimunud – kõik peamised indeksid olid pluss-miinus mõni protsent, on investorid valvel.


Kulla hind tõusis eile vaid alla protsendi, kuid siiski paistab nõudlus selle tooraine järgi olevat suur. Alati on aktsiaturgude raskeid aegu toetanud investeerimine kulda, nii paistab see olevat ka nüüd.


Inglise investeerimisajakirja Money Week andmetel hakkavad kuldmünditootjate varud laos otsa saama ja toodetakse sisuliselt otse ostjale kätte. Sel nädalal toimus Jaapanis Londoni iga-aastane väärismetallide konverents, mille üks esineja Jeremy Charles teatas, et ta pole oma 33aastase karjääri jooksul sellist nõudlust näinud. Nenditi ka, et osturallit juhivad eelkõige väga rikkad inimesed.


Lõuna-Aafrika kullatöötlemise keskus, kes toodab maailma kõige populaarsemaid ehk Krugerrandi münte, teatas, et tehas töötab täisvõimsusel seitse päeva nädalas ega saa ikka kogu nõudlust kaetud.


Ausraalia töötluskeskus, kes toodab Vienna Philharmonicu münte, mis on populaarsed eelkõige Euroopas, avaldas samuti, et laiendas töötlemist ka nädalavahetustele, et vähegi nõudlusega sammu pidada. Vaatamata püüdlustele lõpetati mündi American Buffalo müük juba eelmisel nädalal, sest see sai lihtsalt otsa.


Võib siin ju olla mõtteainet ka meie investoritele ja ärimeestele, kes lisaks aktsiaturgudele investeerimisele soovivad raha n-ö igaks juhuks fondis hoida.


Silvia Viidik
Äripäev


http://www.aripaev.ee/4092/rt_komm_409202.html

Lugemissoovitus Teile