Kuld jääb kaevandajate streigi tõttu kaevamata

Kulla pakkumine võib taas pisut tagasi tõmmata, sest Ghana suurima kullakaevandusettevõtte Gold Fields töötajad alustasid tööaeglustusstreigiga, millest võib välja kasvada palju ulatuslikum streik, kirjutab Bloomberg.


„Nad töötavad, aga töö efektiivsus on dramaatiliselt vähenenud,“ teatas Ghana Kaevandustööliste Ühingu sekretär Prints William Ankrah uudisteagentuurile.


Tarkwa kaevandus tootis eelmisel aastal 646 000 untsi kulda ning Gold Fields plaanib selle aasta mahuks 700 000 untsi. Täna toimub kohtumine ettevõtte juhtide ja tööliste ühingu vahel, millest koorub välja järgmine samm.


„Oleme mures palkade ebavõrdsuse pärast välistööliste ja kodumaiste tööliste vahel. Erinevus aina kasvab,“ selgitas Ankrah.


Eelmisel kuul streikisid ka teise riigi kullakaevandaja AngloGold Ashanti töötajad ühe päeva ning seda samuti palkade tõttu. Läbirääkimised ettevõttega jätkuvad seni.


Kulla hind Londoni börsil on praegu 999,5 dollarit untsist, pea muutumatu eilse sulgemishinnaga võrreldes.


http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=9b12fdf9-572d-4c5b-b66b-d9f29044f1c0


 


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid