Kuld on kuum

Kuldmüntide vermija Royal Mint kasutas aasta esimeses kvartalis 75 protsenti aastatagusest enam kulda kasvanud nõudluse tõttu füüsilise kulla järele, kirjutab Bloomberg. 


Kolmeteistkümnendal sajandil asutatud Suurbritannia mündimeister vermis münte 28 496 untsist kullast, võrdluseks – aasta tagasi oli samaks näitajaks 16 317 untsi. Tootmine kasvas eelmisel aastal 30 protsenti.


Füüsilise ja elektroonilise kulla järele tekkis hüppeline nõudlus pärast aktsiaturgude kokkuvarisemist. „Inimesed tunnevad oma säästude ja pankade pärast muret, paljud neist mõistavad, et kuld on kindel vara,“ sõnas Gold and Silver Investments tegevdirektor Mark O’Byrne.


Ka mündivermija Muenze Oesterreich tooteid osteti eelmisel aastal rekordiline 1,5 miljonit untsi ning USA US Mint toodetavate üheuntsiste American Eagle kuldmüntide müük neljakordistus jaanuaris 92 000-le.


http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=bb9aa0fe-06e7-48db-ae20-08c462d29f95&open=sec


Tavidist

Tavid pakub investeeringu münte võimalikult madala hinnaga. Meie kliendid on sellest teadlikud ja seetõttu on rohkem kui kunagi varem valmis ostma meie tooteid, jaotamaks riski teiste varaklasside vahel.

Viimased uudised

Partnerid