Kuld säramas eredamalt kui eales varem

Kolmapäeval lähenes kulla hind New Yorgis taas rekordile ning hõbe saavutas kõrgeima taseme pärast 2008. aasta märtsi, kuna investorid on jätkuvalt hülgamas aktsiaid märksa turvalisemate investeeringute vastu.


“Kuld on kindel investeering,” ütles MKS Finance’i kaupleja Narayan Gopalakrishnan Bloombergile. “Inimesed on lihtsalt väärtpaberite ning valuutade asemel paigutamas raha kulda. Pärast rekordi alistamist hakkame me ilmselt kiiremini 1300 dollari piirile lähenema.”


Kullaga kauplemisele on hoogu lisanud aeglustunud inflatsioon. “Inflatsiooniga on kerge võidelda, kuid Föderaalreserv ei suuda deflatsiooni vastu midagi teha,” ütles Prospector Asset Managementi president Leonard Kaplan. “Inimesed on mures ning nad ostavad kindlustunnet. Kuld liigub üles.”


Kulla detsembrikuiste tellimuste hind tõusis päevasiseses kauplemises New Yorgis Comexil 0,3%, 1263 dollarini untsi kohta, mis on kõrgeim hind pärast 28. juunit. Lisaks kullale on üles liikumas ka hõbeda hind, mis tõusis 20,0475 dollarini untsi kohta. Viimati oli läikiva väärismetalli hind sedavõrd kõrge 2008. aasta märtsis.


http://ap3.ee/article/2010/9/8/kuld-saramas-eredamalt-kui-eales-varem


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid