Lisa hinnateavitus

Kulla hind kahekordistub paberraha väärtuse languse tõttu

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 14.10.2008
Kulla hind (XAU-EUR)
2233,72 EUR/oz
  
+ 1,79 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
29,35 EUR/oz
  
- 0,08 EUR

Singapuri varahaldusettevõtte Swiss Asia Capital tegevdirektor Jurg Kiener ütles täna hommikul USA telekanalile CNBC, et paberraha väärtuse vähenemine üldise intressimäärade kärpimise tulemusena viib kulla hinna kahekordistumiseni lühikese perioodi jooksul, kuna nõudlus füüsiliste väärismetallide järele põhjustab paberraha asendamise kullaga.


“Füüsiline turg on olnud kuum – väga raske on osta 1-untsiseid münte ja väiksemaid kullakange, sest enamikes juveelipoodides on need otsas, seega on meil tarneprobleem,” ütles Kiener.


Kiener sõnas, et kulla turg on kahetasandiline, millest üks on Wall Streetil, kus pankurid proovivad jätkuvalt õnne, ja teine – füüsiline turg, mis on tulikuum ja kus nõudlus ületab pakkumise.


“Ma arvan, et oleme liikumas väga lähedale ühiskonnale, kus näeme, et paberraha asendub väärismetalliga ja koos sellega toimub väärismetallide üldhindade suur tõus,” lausus Kiener.


Küsimusele, mis saab kullast pärast aktsiaturu lagunemist, vastas Kiener, et kulla hind kahekordistub, ning lisas, et hind tõuseb väga lühikese perioodi jooksul ja väga kiiresti.


“Kui nafta hind tõusis 65 dollarilt 140 dollarini üheksa kuu jooksul, siis kulla hind kahekordistub arvatavasti lühema perioodi jooksul, sest turg on palju väiksem,” väitis Kiener.


Kiener juhtis tähelepanu sellele, et oodatud üldine intressimäärade alandamine, mis sai alguse eelmisel ööl, kui Austraalia keskpank tegi 1-protsendipunktise intressimäärade kärpe, tähendab seda, et kuld on palju atraktiivsem võimalus kui mis tahes valuuta, sest paberraha ostujõud kahaneb jätkuvalt.


Nagu enne öeldud, on nõudlus füüsilise kulla järele pöörane ja inimesed on nõus maksma väärismetalli saamiseks 50 või enam dollarit lisatasu.


Võimalik hüperinflatsioon on reaalne oht ja see on viinud kulla kokkuostu suurenemiseni. Royal Canadian Mint müüs hiljuti ära kõik 1-untsised kullakangid ja tellerid kirjeldasid seda, kui hullumeelset tahet omada väärismetalli.


Ka U.S. Mintis said augustis otsa American Eagle mündid ja septembri lõpus 1-untsised American Buffalo mündid.


Michael Levy, kulla vahendaja Surrey linnast Kanadast, ütles, et kulda ostvate inimeste arv on praegu kõrgeim pärast 1979. aasta inflatsioonitõusu. “Siis ostsid inimesed inflatsiooni pärast, nüüd kasvava umbusalduse pärast paberrahasse,” ütles ta. “See on erinev mentaliteet, aga samasugune kiirustamine.”


Eile ütles 40-aastane turuveteran ja fondijuht Robin Griffiths ettevõttest Cazenove Capital Management kanalile CNBC, et dollarite ületrükkimine, kui Wall Streeti väljaostmise tulemus, kiirendab kulla hinna tõusu kuni 2000 dollarini untsi kohta, kuna nõudlus väärismetallide järele ületab pakkumise keset kuulujutte turumanipulatsioonist.


Paul Joseph Watson
Prison Planet
Teisipäev, 7. oktoober 2008


http://www.infowars.com/?p=5118

Lugemissoovitus Teile