Lisa hinnateavitus

Kulla hind kerkib veel kõrgemale?

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 29.12.2009
Kulla hind (XAU-EUR)
2222,33 EUR/oz
  
+ 7,40 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
28,17 EUR/oz
  
- 0,12 EUR

Juba üheksandat aastast kasvu vormistav väärismetall kuld võib järgmisel aastal oma tõusuteed jätkata, kinnitab seni metallile kõige täpsemat tulevikku ennustanud prognoosija.


Kuld võib oma pikimat tõususeeriat kuue aastakümne vältel veel jätkata inflatsioonimure tõttu ning ka dollari nõrgenemise tagajärjel, vahendab Bloomberg Londonis baseeruva uuringufirma GFMS juhi Philip Klapwijk’i uut prognoosi.


„Kuni USAs toimib nullintressimäära poliitika ja suure fiskaaldefitsiidi tõenäosus, surutakse dollar jälle madalamale,“ sõnas Klapwijk. Jaanuaris ennustas ta, et kulla keskmiseks hinnaks saab sel aastal 970 dollarit untsist. Eilse sulgemishinna järgi oli aasta keskmine vaid 0,2 protsenti kõrgem.


Kulla selle aasta keskmiseks hinnaks saab tõenäoliselt 972 dollarit, mis on teiste analüütikute ja maaklerite mediaanprognoosist 10 protsenti kõrgem. Järgmiseks aastaks ootavad nad väärismetalli keskmise hinna tõusu 1100 dollarile untsist. Kuld saavutas oma senise rekordhinna Londonis 3. detsembril 1226,56 dollaril.


„Raha, mis ootab börsil rakendamist, on tegelikult väga palju ja see raha võibki nüüd turule siseneda ja eraldada väikese osa ka kullale,“ täheldas Klapwijk. Kuna tipust on kuld praegu umbes 10 protsenti kukkunud, on Klapwijki sõnul see nüüd päris heaks investeerimisobjektiks, arvestades, kui kõrgele ta järgmisel aastal tõusta võib. Oma uue aasta prognoosi ta sellegipoolest veel jagada ei soovinud.


Kõige täpsem keskmise kullahinna prognoosija London Bullion Market Association (LBMA) uuringus, saab auhinnaks untsi raskuse kullakangi. Klapwijkist täpsuselt järgmised on praegu Trevor Turnbull Scotia Capitalist 965 dollarilise prognoosiga ja Ross Norman TheBullionDesk.comist 988 dollarilise hinnanguga.


http://www.ap3.ee/Default.aspx?PublicationId=ea77ddae-68c9-4a89-be6f-866890ff8dc7

Lugemissoovitus Teile