Lepik: väärismetallide hinnatõusu taga keskpankade tegevus

Portaali tarkinvestor.ee asutaja Kristjan Lepiku sõnul on väärismetallide hinnatõusu taga keskpankade hoolimatu käitumine ning selle tulemusena otsitaksegi valuutadele alternatiive.


Hõbeda hind on sel aastal teinud väga suure tõusu, aasta algusest on metalli hind tõusnud 70 protsenti, kulla hind on sama ajaga tõusnud 30 protsenti. Selle peamine põhjus on Lepiku sõnul globaalsete keskpankade tegevus – 2008. aasta kriisi järel on keskpangad väga agressiivselt majandust toetanud, intressid on rekordmadalale langetatud ning raha trükitakse juurde.


Eriti agressiivne on Lepiku sõnul olnud USA keskpank ning nende novembris välja kuulutatud 600 miljardi dollari suurune täiendav rahatrükk oli õli tulle viskamine, mille tulemusena tegid nii kuld kui hõbe uusi rekordhindu.


«Seega saab see hõbeda ja kulla hinnaralli alles siis ilmselt läbi, kui globaalsed keskpangad hakkavad oma valuutade suhtes mõistlikumalt käituma, kuid Lepiku sõnul võib seda oodata alles 2011. aasta keskel,»

http://www.e24.ee/?id=352815


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid