Lisa hinnateavitus

Rogoff prognoosib riikide pankrotti

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 23.02.2010
Kulla hind (XAU-EUR)
2223,41 EUR/oz
  
+ 8,48 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
28,16 EUR/oz
  
- 0,12 EUR

Rida riike jääb lähiaastatel oma võlakohustustega hätta ning finantsturud sunnivad ka USAd oma kulutusi kärpima, ütles Harvardi ülikooli professor Kenneth Rogoff täna Tokios.


„Panganduskriisile järgneb tavaliselt rea riikide pankrot – nii mõneaastases perspektiivis. Prognoosin, et nii läheb ka seekord,“ ütles Rogoff, kelle sulest ilmus hiljuti kahasse USA Marylandi ülikooli professori Carmen M. Reinhartiga finantskriiside teemat käsitlev raamat „Seekord on olukord hoopis teine (ehk kaheksa sajandit sõgedust finantssektoris).


Rogoff prognoosib, et finantsturud ajavad lõpuks intressimäärad nii kõrgele, et real Euroopa riikidel nagu Kreeka ja Portugal tekivad suured probleemid, vahendas agentuur Bloomberg.


„Mul on raske ennustada täpset aega, aga see juhtub,“ ütles Rogoff. „Rikastes riikides – Saksamaal, USAs ja võib-olla Jaapanis – saame näha majanduse aeglast kasvu. Neil tuleb püksirihma pingutada, kui intressimääradest probleem tekib. Need riigid saavad hakkama.“


Mure selle pärast, kas Kreeka suudab oma võlakoormaga toime tulla, on kõigutanud finantsturge sellest ajast, kui Kreeka läinud aasta lõpul avalikustas, et eelarvedefitsiit on seni arvatust neli korda suurem ning küünib 12,7%le SKPst. Kreeka riigivõlg oli läinud aasta lõpus 298,5 miljardit eurot, mis on enam kui viis korda suurem summa kui Venemaa võlg 1998. aastal, millega riik enam toime ei tulnud.


Rogoff hoiatas ka, et Jaapani eelarvepoliitika on kontrolli alt väljas. Riigi võlg on maailma suurim ning läheneb juba 200%le SKPst. Samas moodustavad ligi 90% sellest kodumaised säästud, mis vähendab kapitali pagemise riski.


Reitinguagentuur S&P hoiatas läinud kuul, et võib kärpida Jaapani AA reitingut, kui valitsus ei esita kava riigi võlakoorma vähendamiseks.


http://ap3.ee/article/2010/02/23/Rogoff_prognoosib_riikide_pankrotti


TAVIDI SOOVITUS
Vältimaks ülaltoodud artiklis kirjeldatud sündmuste võimalikku kahju inimeste säästudele,
soovitab Tavid paigutada oma vara füüsilisse kulda.

Lugemissoovitus Teile