Tavid hakkas müüma haruldasi Põhja-Korea kuldmünte

Tavid alustas koostööd Korea Rahvademokraatliku Vabariigi keskpangaga, kes andis firmale õiguse müüa oma kuldmünte. Pyongyangis käisid lepingut allkirjastamas Tavidi nõukogu esimees Alar Tamming ja nõukogu liige ning kullasuuna juht Meelis Atonen.


Esimene partii Põhja-Korea kuldmünte on tänasest ka müügil. Tegemist on väga kauni ja haruldase kuldmündiseeriaga “Metsloomad ja -linnud”, mis koosneb üheksast 31-grammisest mündist. Mündid on toodetud 2007. aastal, nende kullaproov on 999 ja nimiväärtus 60.000 vonni. Igat münti on toodetud vaid 500 tükki.


Mündi esiküljel on Põhja-Korea vapp ja tehnilised andmed. Tagaküljel on metslooma või -linnu kujutis. Vahelduvad matid ja peegelpinnad. Kuldmüntidele on vormitud elevandid, ninasarvikud, leemurid, öökullid, lõvid, pühvlid ja vaenukäod.


Kuna tegemist on kogu maailmas väga haruldaste müntidega, siis sobivad need eelkõige numismaatilise kulla huvilistele. Müntidega saab lähemalt tutvuda SIIN.


Tulevikus on plaanis pakkuda ka teisi puhtast kullast Põhja-Korea münte.Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid