Lisa hinnateavitus

Hõbeda hind teeb lähiajaloo suurimat rallit

Avaldatud Jaana kategoorias Kullamaailmast, Kogu uudisvoog või 23.07.2020
Kulla hind (XAU-EUR)
2167,05 EUR/oz
  
- 3,03 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
27,71 EUR/oz
  
+ 0,18 EUR
Hõbeda hind teeb lähiajaloo suurimat rallit

23.07.2020

Hõbe on tegemas käesoleval nädalal lähiajaloo suurimat hinnarallit, olles tõusnud 3 päevaga 21% võrra 19,3 USD/untsilt 23,2 USD/untsini. Võrreldes 18. märtsil saavutatud aasta madalpunktiga (11,7 USD/unts) on väärismetall 4 kuuga kahekordistanud oma väärtuse ning toonud rekordilise tootluse hõbeda anormaalselt madala hinnataseme juures positsioonid sisse võtnud investoritele.

 

Kommenteerib Tavidi peaanalüütik Adrian Bachmann

Analüütikute poolt kaua oodatud hõbeda hinnaralli on aset leidmas mitmete asjaolude koosmõjus. Erinevalt kullast, mis on valdavalt investeerimis- ja ehtemetall ja millest vaid 12% omab tööstuslikku otstarvet, on hõbe jätkuvalt circa 60-70% ulatuses tööstusliku otstarvet omav tooraine, mille investeerimisfunktsioon on senini sekundaarne.

Ometi on finantssüsteemi ebakindlus koosmõjus kulla ja hõbeda hindade ajalooliselt rekordiliseks kujunenud vahega tinginud selle, et üha suurem osa kapitalist otsib riskide maandamiseks reaalvarades varjupaika mitte üksnes kullast, vaid üha enam ka hõbedast, mille nõudluse ja pakkumise kõverad teevad sellest pikas perspektiivis väga ahvatleva investeerimisobjekti.

Kui kuld on jätkuvalt eelistatud hõbedale kõige turvalisema vara säilitajana, siis hõbeda suurem volatiilsus, kombineerituna koroonaviirusest toibuva maailmamajanduse tööstusliku nõudluse taastumise, üha suureneva “rohelise energia” buumi (mille tehnoloogiad nõuavad suurt hõbeda sisendit) ning investeerimisnõudlusega (hõbeda kauplemisvolüüm on vaid kümnendik maailma kullaturust – raha pole seda endiselt veel “üles leidnud”) teeb kulla “hullust väikevennast” perspektiivika spekulatiivkasvu instrumendi.

Paljud investorid näevad seega hõbedas jätkuvalt suurt realiseerimata potentsiaali, kuna erinevalt kullast, mis kaupleb hetkel oma ajaloolise rekordilise hinnataaseme juures on ka 23 USD/unts hind alla poole hõbeda ajaloolisest hinnarekordist, mis saavutati 2011. aasta aprillis 48,5 USD/unts juures.


Arenguruumi on…  Hõbeda hind 23.07.2020 seisuga küündib vaatamata hiljutisele kiirele kasvule endiselt vaid 50%-ni 2011. aasta tipust. Juhul kui “vaese mehe kulla” hind peaks lähitulevikus järgima kullahinna trajektoori, nagu paljud analüütikud ootavad, võib hõbedat soetades teenida suurt spekulatiivset tulu.

 


Adrian Bachmann - Tavid AS, analüütikAdrian Bachmann on Tavidi peaanalüütik investeerimiskulla valdkonnas. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, õppinud EBS-i magistriõppes ärijuhtimist ning töötanud 10 aastat luureanalüütikuna Välisluureametis ja NATO peakorteris. Tema huviks on majanduslike, poliitiliste ja julgeolekualaste protsesside ning nende omavaheliste seoste mõistmine nii globaalsel, regionaalsel kui ka riiklikul tasandil.


 

Lugemissoovitus Teile