Lisa hinnateavitus

Hea uudis investeerimishuvilistele - Austraalia Lunari 2020 rotiaasta kuld- ja hõbemündid on kohal!

Avaldatud Jaana kategoorias Tavidi teadaanded, Kogu uudisvoog või 17.09.2019
Kulla hind (XAU-EUR)
2174,57 EUR/oz
  
- 24,58 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
27,74 EUR/oz
  
- 0,88 EUR
Austraalia Lunar kuld- ja hõbemündid - Tavid

Kes kulda investeerimisega rohkem kursis, see juba ilmselt teab, miks Austraalia Lunari mündiseeria nii populaarne on. Tavidi püsikliendid ootavad igal sügisel põnevusega, millise kujundusega Austraalia populaarseim kullatootja Perth Mint seekord üllatab. Huvilistel tasub siiski kiirustada, sest tehasest saabunud mündid müüakse üldjuhul läbi väga kiiresti .

Rotiaastaga algab uus seeria

2020 rotiaasta münt avab järjekorras juba kolmanda Lunari 12-aastase seeria. Kui esimese seeria lõppedes arutleti, mida Perth Mint järgmiseks plaanib, siis teise seeria lõpus ei olnud ilmselt kahtlusi, et tuleb ka kolmas. Lunari mündid on sedavõrd hästi klientide poolt vastu võetud maailma eri paigus, et tootmise lõpetamine poleks tulnud kõne allagi.

Austraalia Lunari mündiseerias on osavalt ühendatud investeerimine, haruldus ja kollektsioneerimine.

  • Tegemist on bullion ehk investeerimismündiga. Münti müüakse esialgu kulla/hõbeda maailmaturu hinna alusel, millele lisandub väikene vahedustasu (tootmise, transpordi, teeninduse jm katteks).
  • Untsiseid Lunareid toodetakse piiratud koguses (kuldmünte 30 000 tk, hõbemünte 300 000 tk). Kui tootmislimiit on saavutatud, siis on mündid kaubeldavad vaid järelturul ja hind reeglina tõuseb.
  • Igal aastal tuleb välja uue kujundusega münt vastavalt Hiina kalendrile. Vahelduv kujundus on mündi muutnud populaarseks kollektsionääride jaoks.
  • Sümboolne kujutis on teinud Lunaritest populaarse kinkemündi. Münte ostetakse vastavalt enda, laste või sõprade sünniaasta loomale.

Tasub arvestada, et investeerimiseks on mõeldud eelkõige 1-untsised ja suuremad kuld- ja hõbemündid.

Milline on rotiaastal sündinud inimene

Rott on iidse Hiina kuukalendri järgi esimene kaheteistkümnest loomast. Hiina kalendri kohaselt on rotiaastad 2020, 2008, 1996, 1984, 1972 ja iga eelnev 12. aasta. Roti-märgis sündinud inimesed on väidetavalt targad, leidlikud, kohanemisvõimelised ja lahked. Omades rikkalikku kujutlusvõimet ja tugevat intuitsiooni, loodavad rotid kiirele mõistusele ja ettevõtlikkusele, et leida eduvõimalusi peaaegu kõigis ettevõtmistes.

   

Uurige münte lähemalt ja vaadake hetkehindu

Vaadake ka eelmiste Austraalia Lunari seeriate münte. Aeg-ajalt on ka vanadest aastakäikudest münte saadaval.

 

Lugemissoovitus Teile